Kompiuterinius žaidimus žaidžia vyresni nei manyta

ITŽINIOS.LT

JAV atlikto tyrimo duomenimis, vidutinis kompiuterinių žaidimų žaidėjų amžius yra 35 metai. Šis skaičius didesnis, negu buvo manoma prieš tai. Ligų kontrolės ir prevencijos skyriaus (CDC) komanda taip pat nustatė, kad asmenys, žaidžiantys kompiuterinius žaidimus, dažniau serga, yra storesni ir labiau depresuoti nei nežaidžiantieji.

 

Tyrėjai analizavo 500 suaugusiųjų, kurių amžius nuo 19 iki 90 metų, duomenis Vašingtono valstijoje esančiuose Sietlo ir Takomos rajonuose. Daugiau kaip 45 procentai apklaustųjų sakė, kad žaidžia kompiuterinius žaidimus. Tyrėjų komanda pasirinko Sietlo ir Takomos rajonus todėl, kad interneto vartojimo lygis juose yra didžiausias JAV.

 

Laisvalaikio programinės įrangos leidėjų asociacija Jungtinėje karalystėje 2002 – aisiais metais buvo nustačiusi, jog šioje šalyje vidutinis kompiuterinių žaidimų žaidėjų amžius yra tarp 25 ir 34 metų. Manoma, kad entuziastingiausių žaidėjų amžius palaipsniui didėja. Tokią prielaidą galima padaryti ir apžvelgus CDC atlikto tyrimo rezultatus.

 

CDC komanda nagrinėjo žmonių nuotaikas, būdo bruožus, fizinę ir psichinę sveikatos būkles, kūno masės indeksus (KMI) ir gyvenimo kokybę. Pasirodo, kad moterys, žaidžiančios kompiuterinius žaidimus, labiau linkusios į depresiją ir jų sveikatos būklė blogesnė nei nežaidžiančiųjų moterų, o žaidžiančiųjų vyrų didesnis KMI nei tų, kurie nežaidžia.

 

Vienas iš CDC komandos tyrėjų, daktaras James B. Weaver pasakė, kad rezultatai nenustebino. „Sveikatos rizikos veiksniai, ypač tokie, kaip aukštesnis KMI ir didesnis psichinių ligų skaičius, žaidžiančiųjų ir nežaidžiančiųjų suaugusiųjų skiriasi“, – sakė jis.

 

www.itzinios.lt