Nuo rugsėjo santuokos vietą bus galima rinktis?

 

Teisingumo ministras siūlo jau nuo šio rugsėjo jauniesiems leisti laisviau rinktis santuokos vietą. Ceremonija norintiems susituokti ne santuokų rūmuose kainuos 210 litų.

Teisingumo ministerija parengė teisės aktų projektus, kuriais liberalizuojama santuokų sudarymo tvarka, t.y. nustatoma, kad santuokos registravimo ceremonija gali būti organizuojama ne tik civilinės metrikacijos įstaigos patalpose, bet ir savivaldybės tarybos nustatytose reprezentacinėse vietose.

Jei tokių vietų savivaldybė nenustatys, santuokos galės būti sudaromos pačių jaunųjų pasirinktoje vietoje.

Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus teigimu, dėl konkrečios sutuoktuvių vietos jaunieji galės susitarti su civilinės metrikacijos įstaigos darbuotoju, kuris spręs, ar ši vieta yra tinkama santuokai sudaryti, ar atitinka bendrus padorumo ir moralės principus, nekelia pavojaus saugumui ir sveikatai.

 

„Jaunųjų norai nebus privalomi civilinės metrikacijos darbuotojams – kiekvienu atveju jie spręs savarankiškai, įvertinę pageidaujamos vietos atitikimą keliamiems kriterijams“, – sako R. Šimašius.

 

Visi norintys susituokti originalesnėje vietoje už šią paslaugą turės sumokėti fiksuotą valstybės rinkliavą – 210 litų. Tuokiantis santuokų rūmuose jaunieji mokės triskart mažiau – 70 litų, t.y. tiek, kiek ir dabar.

 

Padidintas mokestis nebus taikomas tiems, pas kuriuos civilinės metrikacijos darbuotojai privalės vykti būtinybės atveju – į namus, ligoninę ar kt.

 

Šiuo metu praktikoje civilinė santuoka sudaroma tik konkrečiai nustatytose vietose – civilinės metrikacijos įstaigose ar konsulinėse įstaigose. Santuokos sudarymo vietos ribojimas netaikomas tuokiant tuos asmenis, kurie dėl sudėtingų aplinkybių, pvz. sunkios ligos, ali atvykti į civilinės metrikacijos įstaigą.

 

Santuokų registravimą liberalizuojantys teisės aktų projektai šiuo metu pateikti visuomenei ir suinteresuotoms institucijoms derinti. Pakoreguoti po pastabų, artimiausiu metu jie bus pateikti Vyriausybei svarstyti. Išsamiau su projektais galite susipažinti internete.

 

www.infomazeikiai.lt