Žemę uždengs ilgiausias šimtmetyje Saulės užtemimas

ATN.LT

 

 

 

Ilgiausias šimtmetyje visiškas Saulės užtemimas, rytoj apgaubsiantis Žemės planetą, bus matomas dviem milijardams gyvenančių šalyse, esančiose Saulės metamo šešėlio, nusidrieksiančio 15 tūkst. km juostoje, tačiau Europoje jo neregėsime. Antras toks visatos reiškinys pasikartos tik 2132 m.

 

6 min. ir 39 sek. trukmės visišką Saulės užtemimą Žemėje regės Indijos Kinijos, pietinių Japonijos salų ir pietryčių Azijos vandenyno regiono gyventojai. Didžiausią astronomijos mėgėjų populiarumą pelnė Šanchajus (Kinija), kuris astronomų teigimu, pripažintas patogiausiu stebėjimo tašku.

 

Turtingi astronomijos mėgėjai nepagailėjo 1200 eurų, kad skrisdami specialiai užsakytu „Boeing 737-700 lėktuvu galėtų sekti paskui Žemę gaubiantį Saulės šešėlį, kurio kelias nusidrieks 15 tūkst. km.

 

Tačiau vietiniai meteorologai nuogąstauja, kad išvysti retą reginį gali pavykti ne visiems. Dangus virš didesniosios Saulės užtemimo teritorijos dalies gali būti užtrauktas lietaus debesimis.

 

Rytojaus su nerimu laukia daugelio Azijos šalių gyventojai, kuriems Saulės užtemimai asocijuojasi su stichinėmis negandomis ir asmeninėmis nelaimėmis. Žibalo į ugnį įliejo ir vienas amerikietis tinklaraštininkas, plačiai paskleidęs savo pramanytą versiją apie užtemimo sąsajas su galimais žemės drebėjimais ir cunamio grėsmėmis.

 

Ilgiausias šimtmetyje visiškas Saulės užtemimas prasidės liepos 22 d. 11.39 val. Lietuvos laiku, tačiau Europoje jis nebus matomas.

 

www.atn.lt