„Lietuvos ryto“ žaidėjų rankose – dar vienas trofėjus

Alfa.lt

Visus varžovus šį sezoną įveikusi ir vieną titulo po kito šlavusi Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa užkopė į Lietuvos krepšinio viršūnę.Pirmadienį Rimo Kurtinaičio treniruojama „Lietuvos ryto“ komanda išvykoje 82:70 palaužė Kauno „Žalgirį“ ir iškovojo LKL aukso žiedus. Finalo seriją „Lietuvos ryto“ ekipa laimėjo 4-1 ir ketvirtą kartą klubo istorijoje tapo Lietuvos čempione. Tačiau pergalės skonį vilniečiams apkartino „Žalgirio“ aistruoliai. Jie daiktais iš tribūnų apmėtė „Lietuvos ryto“ krepšininkus, juos aplaistė alumi.

„Nėra lengva prieš „Žalgirį“ laimėti Kaune, bet mums šioje serijoje tai padaryti pavyko dukart, – džiaugėsi R. Kurtinaitis. – Tai lėmė mūsų pergalė finale.“
„Žalgiris“: Dainius Šalenga 23 taškai, Paulius Jankūnas 15 (9 atk. kam.), Jonas Mačiulis 14, Mantas Kalnietis 9. „Lietuvos rytas“: Marijonas Petravičius 17, Donatas Zavackas 15, Chuckas Eidsonas 14, Milko Bjelica 9, Justinas Sinica 9.

Penktose finalo serijos rungtynėse „Lietuvos ryto“ ekipa atitrūko antrajame kėlinyje ir nebepaleido iniciatyvos iš savo rankų. Po antrojo kėlinio pirmavusi 48:39, Vilniaus komanda trečiajame kėlinyje atitrūko net 18 taškų, kai Justinas Sinica nedengiamas pataikė iš toli – 60:42 (25-ąją min.).

„Žalgiriui“ per likusį rungtynių laiką kelis kartus pavyko sumažinti atsilikimą iki 6 taškų, tačiau intrigos LKL čempionų titulą gynę kauniečiai neatkūrė.
Paskutinį vinį į „Žalgirio“ karstą smeigė Donatas Zavackas. Ištampę varžovų gynybą vilniečiai padavė kamuolį „Lietuvos ryto“ komandos puolėjui, kuris tritaškiu likus 3 minutėms padidino pranašumą iki 13 taškų – 79:66.

„Turėjome labai agresyviai gintis prieš Eidsoną ir Petravičių, tačiau likus nedidelei žaidėjų rotacijai to padaryti nesugebėjome“, – pažymėjo „Žalgirio“ treneris Gintaras Krapikas. „Lietuvos ryto“ ekipa šį sezoną iškovojo visus įmanomus titulus. Prieš tai jie laimėjo Europos taurę ir Lietuvos krepšinio federacijos taurę bei tapo Baltijos lygos čempionais.