Plokščiapadžiai batai kenkia sveikatai

Alfa.lt
Visi esame girdėję, kad aukštakulniai kenkia sveikatai, tačiau ekspertai dabar teigia, jog plokščiapadžiai batai tokie pat pavojingi, rašo TheSun.com.
Podiatrai susirūpinę, jog vis daugiau žmonių kreipiasi į juos su nusiskundimais dėl skausmų, susijusių su plokščiapadžių batų avėjimu. Tokia avalynė gali sukelti didžiojo pėdos piršto, stuburo, blauzdikaulio ir pėdų raiščių skausmus, antkelio uždegimą bei artritą. Įsispiriamos šlepetės ypatingai pavojingos nugarai, kadangi žmonės jas avėdami velka kojas ir tuo pačiu kenkia savo laikysenai.


Plokščiapadė avalynė taip pat verčia pėdas linkti į vidų, pertempdama raiščius ir sausgysles. Šie savo ruožtu iškraipo kojos pirštus ir sukelia skausmą. Pėdos linkimas į vidų daro neigiamą poveikį ir keliams, kurie, verčiami judėti neįprastu kampu, pradeda skaudėti. Plokščiapadžiai batai taip pat nesuteikia kojoms tinkamos atramos bėgant ar kopiant į įkalnę, taip sukeldami blauzdikaulių skausmą.

Labiausiai pažeidžiamos plokščiapadžių batų „aukos — paaugliai. Jie nuolatos avi tokius batus be jokių nusiskundimų, tačiau viso to pasekmes pajunta būdami 30-ies metų.

Atostogautojai irgi potencialiai rizikuoja savo sveikata, kadangi turistaudami avi „patogius“ plokščiapadžius ilgiau nei įprastai.

Tačiau visa tai nėra pasiteisinimas griebti 15 cm aukštakulnius, teigia pėdų chirurgas Dr. Mike‘as O‘Neillas. „Bus problemų, jei ilgą laikotarpį vaikščiosite avėdami plokščiapadžius batus, taip pat ir jei avėsite batus su labai aukštais kulnais. Pėdos nėra sutvertos nei vienam, nei kitam variantui. Idealus kulno aukštis — 2,5 cm“, — aiškino jis.
Kaip visada, laimi aukso viduriukas. Tuo labiau, kad italų mokslininkai neseniai atrado, jog žemus aukštakulnius avinčios moterys geriau jaučiasi sekso metu. Batai formuoja dubens raumenų tonusą gerinančią laikyseną, o tai — žingsnis link neįtikėtino orgazmo.