Mažeikiškiams pravartu žinoti – UAB "Dextera" laužo stereotipą apie apsaugines žaliuzes

 

Viena iš didžiausių žaliuzių gamintojų UAB „Dextera”, siekdama paneigti stereotipišką nuomonę apie apsaugines žaliuzes, keičia jų pavadinimą į „susukamas langines”. Norėdami apsaugoti savo turtą kaip alternatyvią priemonę žmonės dažnai renkasi apsaugines žaliuzes, tačiau tokia žaliuzių funkcija – saugoti būstą nuo įsibrovėlių – nėra pagrindinė.

 

 

„Toks žaliuzių pavadinimas nėra tikslus. Tad norėdami pabrėžti, jog apsauginės žaliuzės nėra vien priemonė saugoti namus nuo vagių, keičiame jų pavadinimą į „susukamas langines”. Toks produkto pavadinimas turi platesnį konotacijų lauką, kuris identifikuoja pagrindines produkto savybes ir griauna stereotipišką nuomonę”, – pabrėžia UAB „Dextera” marketingo vadovė A. Strikulienė.

Pagal organizacijos European Solar Shading (ES-SO) atliktus tyrimus, kurie buvo užsakyti KTU ASI „Statybinės Šiluminės fizikos laboratorijoje”, susukamos langinės sutaupo iki 10 proc. šildymo išlaidų. Anot A. Strikulienės, UAB „Dextera” vienintelė turi šių tyrimų protokolus, kurie įrodo, jog susukama langinė tampa barjeru, neleidžiančiu šilumai iš patalpos veržtis pro lango stiklo paketą. „Susukamos langinės žiemos metu sulaiko šalčio patekimą į patalpas, o šilumai – iš patalpų į lauką, kas leidžia sumažinti šildymo išlaidas. Tai itin aktualu ekonominės krizės metu. Be to, šios langinės saugo ir nuo vėjo, lietaus”, – tvirtina marketingo vadovė.

Pažymėtina ir tai, jog susukamos langinės tampa garsą izoliuojančia priemone. „Gaminant apsaugines žaliuzes naudojamos tvirtos aliuminio konstrukcijos. Aliuminis pasižymi ne tik tvirtumu ir ilgaamžiškumu, bet ir leidžia sumažinti garso pralaidumą. Ši funkcija itin svarbi rūpinantis sveikatai palankia erdve”, – pabrėžia A. Strikulienė. Svarbu paminėti ir tai, jog minėtos langinės saugo nuo nepageidaujamų akių, kas suteikia galimybę išlaikyti privatumą.

Dar viena susukamų langinių ypatybė yra ta, kad jos atlieka kondicionavimo funkciją. Vasaros metu dieną nuleistos langinės išlaiko namuose mažesnę temperatūrą nei lauke. „Į namus besiskverbiant saulės šilumai yra uždaromos langinės, siekiant išlaikyti vėsą patalpoje. Be to, taip nuo tiesioginių saulės spindulių yra apsaugomi patalpoje esantys interjero elementai – išsaugoma jų spalva”, – konstatuoja UAB „Dextera” marketingo vadovė.

Minėtų žaliuzių gamintojas siekė ne tik sumažinti ekonomines išlaidas, padėti pasirūpinti gyventojų saugumu, užtikrinti sveikatai palankią erdvę, bet ir suteikti galimybę susukamas langines derinti prie eksterjero.A. Strikulienė, paklausta apie susukamų langinių dizainą, pabrėžia, kad didelį dėmesį žmonės, skiriantys interjerui, galės ne tik pasirinkti tinkančią spalvą, bet ir susukamas langines integruoti į išorės apdailą. Be to, yra galimybė įdiegti automatinę valdymo sistemą ir taip suteikti dar didesnį komfortą.

 

www.infomazeikiai.lt informacija.