Valdžia mažins kai kuriuos mokesčius

www.alfa.lt

Vyriausybės partijų vadovai trečiadienį sutarė, jog reikia taisyti gruodį patvirtintus mokesčių įstatymus, t. y. kai kuriuos koreguoti, mažinti. Palengvinimo gali tikėtis smulkieji verslininkai, žemdirbiai.
„Identifikavome keletą sričių, kur patikslinimai būtų reikalingi“, – po pasitarimo sakė premjeras Andrius Kubilius.
Jis tikslino, jog artimiausiu metu vyriausybė susitiks su atstovais tų sričių, kurioms numatoma taisyti mokesčius. Ir konkrečiai paminėjo, jog bus kalbamasi su smulkiojo ir vidutinio verslo, žemdirbių atstovais, taip pat profsąjungomis.

 

O libcentristų partijos vadovas Artūras Zuokas po susitikimo sakė, jog smulkiesiems verslininkams bus mažinamas „Sodros“ mokestis, nes dabar visų mokesčių suma kartais viršija 50 proc. įplaukų.
„Matydami skaičius, puikiai suprantame, kodėl smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai yra baisiai sunerimę“, – sakė jis.
Partijos vadovas tvirtina, esą kai kuriais atvejais jo partija gruodį buvusi suklaidinta reformą kūrusių konservatorių, todėl ne visada žinojo, už ką balsuoja.
„Aš puikiai prisimenu, kai Seime paklausiau socialinės apsaugos ir darbo ministro Rimanto Dagio, kokia bus „Sodros“ našta dirbantiems pagal individualias sutartis 2009 metais. Jis sakė, kad 11 proc., paaiškėjo, kad 28,5 proc.“, – konkretų pavyzdį nurodė A. Zuokas.
Mokesčių įstatymai bus keičiami neeilinėje parlamento sesijoje vasario viduryje.