Daugėja vairuotojų besirenkančių aukštesnės kokybės degalus

VRP | Hill & Knowlton duomenimis, be populiariausio A 95 markės benzino ir įprasto dyzelino vis daugiau vairuotojų renkasi degalus su specialiais priedais, kurie pagerina degalų kokybę. „ORLEN Lietuva“ degalinių tinklo duomenimis, per antrąjį š.m. pusmetį parduotų degalų su priedais „Verva“ kiekis padidėjo trečdaliu.

„Vairuotojai pradeda dėmesį kreipti ne tik į degalų kainą, bet ir jų kokybę. Norima, kad degalai leistų važiuoti ekonomiškiau, lengviau ir kartu tausotų automobilio variklį, todėl didėja aukščiausios kokybės – degalų su priedais – pardavimai“, – sako „ORLEN Lietuva“ degalinių tinklo valdančios AB „Ventus nafta“ generalinis direktorius Laimonas Lukočius.

Degaluose esantys priedai padeda pasiekti optimalų variklio veikimą ir padidinti jo našumą. Be to, priedai padidina variklio ilgaamžiškumą ir didina variklio dalių – cilindrų, stūmoklių, žiedų ir vožtuvų – mechaninį atsparumą. Į degalus pilami priedai neleidžia prie sienelių prilipti nuosėdoms, kurios susidaro degant degalams, išsivalo cilindrai, degimo kamera, vožtuvai ir kuro purkštukai.

„ORLEN Lieutuva“ tinklo atstovų teigimu degalų kokybė vertinama pagal tai, kaip tolygiai važiuoja automobilis, kokios yra kuro sąnaudos, kaip veikia variklis, ar lengva automobilį užvesti atšalus orams, kaip veikia degalų filtrai, pagaliau, ar tausojama visa degalų cirkuliavimo sistema.

Dyzeliniams degalams yra būdingas putojimas, kuris prailgina talpyklų pildymo laiką, o pilant į kuro baką, putos gali pradėti veržtis per viršų. Putojimui mažinti naudojamas antiputokšlinis priedas.

„Prasidėjus šaltesniems orams vairuotojams gali iškilti papildomų sunkumų užvedant transporto priemones, todėl be žieminio benzino ir arktinio dyzelino daugėja tų, kurie išbando degalus su priedais, nes kai kurių priedų savybės geriausiai atsiskleidžia būtent žiemos metu“, – sako L. Lukočius.

Visos „ORLEN Lietuva“ degalinės prekiauja degalais su priedais „Verva“. Šiais metais „Verva” degalai pirmą kartą buvo išbandyti ir profesionalių lenktynininkų. Degalai su specialiais priedais buvo naudojami vasarą Palangoje vykusių 1000 km lenktynių metu.