Kaip prezervatyvai “pasiekė” šiuos laikus?

Net ir XXI amžiuje, kai kontraceptinių priemonių yra labai daug, sargiai vis dar išlieka patys populiariausi. Bene dėl to, kad jie ne tik saugo nuo nenorimo nėštumo, tačiau ir lytiškai plintančių ligų bei gali sukelti daugiau malonumo sekso metu.

Nors prezervatyvai metų eigoje labai keitėsi, tačiau dabartinis prototipas jau buvo naudojamas ir senovės Romoje. Tiesa, paplitus Krikščionybei – kiek primirštas. Vėliau, iš naujo atgimė XVI amžiuje, Renesanso epochoje. Italų medikas G. Folopijus ieškojo priemonės, kuri galėtų padėti išvengti Europoje labai greitai plintančio sifilio ir taip atsirado šiuo metu daugelio žmonių namuose naudojamas sargis. Nors pačioje pradžioje buvo skatinama sekso metu ant penio naudoti drobinį maišelį, kuris sudrėkintas vaistais, tačiau išradimas buvo vis tobulinamas.

Patys pirmi sargiai buvo gaminami iš gyvūnų žarnų. Šiuo metu dažniausiai pasirenkami pagaminti iš latekso, tačiau galima rasti ir kurtų iš kitos medžiagos (pasitarnauja tiems, kurie yra alergiški lateksui). Masinė prezervatyvų gamyba prasidėjo tik XIX amžiuje.

Jeigu norite, kad seksas būtų ne tik visapusiškai saugus, tačiau ir malonus – išbandykite Durex prezervatyvus, kuriuos galite įsigyti čia: https://prezervatyvai.net/durex. Su norimais aromatais, iškilumais bei lubrikantu, kuris sekso metu suteiks dar daugiau potyrių.