Koks – LED, LCD ar OLED – televizorius geriausias?

Rinkdamiesi naują televizorių turėtumėte įvertinti nemažai jo savybių. Vieni šioje srityje jaučiasi it žuvis vandenyje, o štai kitiems didžioji dalis charakteristikų visai nežinomos. Štai kad ir ekrano tipai: LED, LCD ir OLED. Jei Jums jie žinomi, puiku – pasirinkti, tikėtina, nebus sudėtinga. Tačiau jei šiuos žodžius girdite pirmą kartą, tuomet reikalinga pagalba, tiesa? Trumpai aptarsime, kuo išsiskiria kiekvienas tipas ir kam rekomenduojama teikti pirmenybę.

LCD ekranas

Šio tipo ekranuose esantiems skystiesiems kristalams yra reikalingas šviesos šaltinis, mat patys iš savęs jie šviesos neskleidžia. Tam skirtos specialios lempos. Tačiau būtent ribotos jų pritemdymo galimybės yra vienas iš esminių LCD ekranų trūkumų, nes tai užkerta kelią pasiekti tobulos kokybės juodą spalvą, kuri itin glaudžiai susijusi su kontrastingumu. Nors rinkoje atsiranda modernesnių sprendimų, LCD ekranai vis dar išlaiko pozicijas dėl patrauklios šių televizorių kainos.

LED ekranas

Kaip ir LCD ekranams, taip ir LED yra reikalingas šviesos šaltinis. Tik jei prieš tai aptarto televizoriaus ekrano tipui buvo reikalingos lempos, tai LED ekrane jas keičia šviesos diodai. Pastarieji – reikia sutikti – tikrai pagerino vaizdo kokybę – tiek kontrastus, tiek ir juodos spalvos sodrumą. Šiandien televizorių rinkoje yra labai didelis pasirinkimas prietaisų, turinčių būtent LED ekranus.

OLED ekranas

Šio tipo ekranus galime pavadinti perversmu televizorių ekranų istorijoje. LED ekranuose naudoti šviesos diodai keičiami organiniais. Kuo tokie ekranai išskirtiniai? Bene esminis aspektas tas, jog jiems nereikalingas atskiras šviesos šaltinis – šiuos ekranus sudaro keli plonų plėvelių sluoksniai. Tai, kad atsisakyta šviesos diodų, lėmė ir paties dizaino pokyčius – televizoriai su OLED ekranais tapo kur kas lengvesni, plonesni, atrodo grakščiau ir estetiškiau. Verta paminėti ir tobulą kontrastų lygį, juodą spalvą, neįtikėtinai platų vaizdo kampą, spartą. Jei norite mėgautis geriausia žiūrėjimo patirtimi, tai prietaisai su šio tipo ekranais nenuvils.

Apsisprendus, kokio tipo ekranas Jums aktualus, atliekamas televizorių palyginimas ir pagal kitus kriterijus, pavyzdžiui, ekrano raišką, vaizdo atnaujinimo dažnį, garso kokybę bei pan.