Šiandien – „Liūdnasis pirmadienis“, depresyviausia metų diena

Britų mokslininkas priėjo išvadą, kad sausio 16-oji, pirmadienis, yra labiausiai slegianti šių metų diena. Tai buvo apskaičiuota pagal vadinamąją „laimės formulę“.

Kardifo universiteto (D. Britanija) mokslininko išvesta „laimės formulė“ atskleidė, kad būtent šiandien britai ir kiti europiečiai pajus pokalėdinį ir ponaujametinį slogutį.

 

Pasak psichologų, slogios nuotaikos „priepuolis“, su kuriuo daugelis susiduria po didžiųjų metų švenčių, kelia nelinksmas mintis, kad artimiausioje ateityje mūsų laukia labai nedaug linksmų dalykų.

 

Tarp svarbiausių blogos nuotaikos per „liūdnąjį pirmadienį“ priežasčių, ekspertų teigimu, yra šaltas oras, susikaupusios skolos, neapmokėtos sąskaitos, ilgas laikotarpis iki eilinio atlyginimo.

 

Pasak Kardifo universiteto mokslininko, pošventinis slogutis ir kitos minėtos priežastys sausio 16-ąją paverčia depresyviausia visų metų diena. „Liūdnąjį pirmadienį“ pirmasis nustatė šiame universitete dirbęs mokslininkas Cliffas Arnallas, sakoma pranešime. Jis pasiūlė formulę, į kurią buvo įtraukti 6 kintamieji: oras, skola, laikas, praėjęs po Kalėdų, laikas, praėjęs nuo Naujųjų metų dieną patiems sau duotų pažadų, žema motyvacija ir neatidėliotinų sprendimų priėmimo būtinimo suvokimas.

 

Pagal šią formulę pati liūdniausia metų diena yra trečiasis sausio pirmadienis, angliškai vadinamas „Blue Monday“. Nemažai kritikų su tokia išvada nesutinka ir vadina Arnallo formulę antimoksliška.

 

Įdomu, kad C. Arnallas yra apskaičiavęs ir „liūdnojo pirmadienio“ priešingybę, tai yra, laimingiausią metų dieną. Tai esą yra priešpaskutinis birželio penktadienis, šiemet jo sulauksime birželio 22 dieną.

 

{balsas2}