Sukurta kompiuterinė veido "pagražinimo" programa

Ar dešinėje nuotraukoje parodyta moteris yra patrauklesnė nei kairioji? Ar jos plačiau išdėstytos akys, ilgesnis atstumas tarp plaukų linijos ir nosies, apvalesnė veido forma daro ją gražesne? Bet kuriuo atveju, pirmoji nuotrauka yra originalas, o antroji yra apdorota „pagražinimo varikliu” – nauja kompiuterine programa, kuri remdamasi matematinėmis formulėmis transformuoja pradinę formą į teoriškai patrauklesnę versiją, tuo pačiu išlaikant tai, ką programuotojai įvardija kaip „neginčijamą panašumą į originalą”.

 

 
 
Spauskite Skaityti daugiau…

 

 

Izraelio programuotojų sukurta programa remiasi atlikta Vokietijoje ir Izraelyje gyvenančių vyrų ir moterų, kurių amžius nuo 25 iki 40 metų, apklausa. Jiems apklausos metu reikdavo peržiūrėti vyrų ir moterų nuotraukas, ir pasirinkti tas, kuriose pavaizduotą asmenį jie laikė patrauklesniu. Tiesa, apklausta buvo vos 68 žmonės, tačiau mokslininkams tai kliūčių nesudarė. Jie surinktus apklausos duomenis apdorojo specialiu algoritmu, kuris pagal tam tikrus klasifikatorius surūšiavo nuotraukose parodytų žmonių veidų parametrus. Išmatuoti buvo patys įvairiausi geometriniai aspektai – atstumai tarp lūpų ir smakro, kaktos ir akių, tarp akių ir panašiai.

 

Iš esmės tyrinėtojai „apmokė” kompiuterį kiekvienam naujam veidui nustatyti labiausiai „patrauklų” ir artimiausią originalui atstumų rinkinį. Priešingai nei kiti šioje srityje atlikti matematiniai tyrimai, programa idealą parenka ne atskiram bruožui, o visai visumai.Sukūrus programą, ji buvo panaudota 92 moterų ir 33 vyrų nuotraukoms transformuoti į „patrauklesnes” versijas. Pakeitimai buvo daromi tik veido geometrijai – kitaip nei mados žurnaluose populiarioje skaitmeninio retušavimo technikoje, raukšlės nebuvo lyginamos, o plaukų spalva nebuvo keičiama.

Aktoriaus James Franco nuotraukos originalas ir modifikacija beveik neatskiriamos – galima daryti sąlyginę prielaidą, jog klasikinis gražus veidas jau yra tobulas.
Kevin Winter/Getty Images; All Manipulations by Tommer Leyvand)
 
 
Kai programa apdorojo aktorės Brigitte Bardot nuotrauką, jos pilnos ir papūstos lūpos išnyko, ir pasaulinio žymumo grožis atrodė ne toks – mažiau panašus į ją pačią.
Hulton Archive/Getty Images)