Ar skolinti pinigų draugui?

Nori susipykti su draugu – paskolink jam pinigų. Taip byloja liaudies išmintis. Ar ji vis dar teisinga?

„Draugiškos“ skolos iš esmės gali reikšti ir dideles draugystės problemas. Todėl prieš skolinant reikėtų gerai apsvarstyti situaciją.

Pagalvok, ar gali kam nors teikti „humanitarinę pagalbą“? Juk esama žmonių, kurie apskritai nėra linkę grąžinti skolų. Jie gyvena vadovaudamiesi principu: imi svetimus, atiduodi savus. O kas gi noriai atsisveikina su savais pinigais?

 

Draugo (-ės) reikalai – tai tik jo (s), o ne tavo problema. Be abejo, gali jam (jai) padėti, tiek patarimu, tiek pinigais, tačiau jei pasirenki pastarąjį variantą, būtinai nustatyk aiškų terminą, kada nori savo pinigus atgauti. Frazė „Imk, atiduosi kai galėsi“ šiuo atveju – tikrų tikriausia meškos paslauga jūsų draugystei.

 

Nepasiduok manipuliacijoms, prasidedančioms žodžiais „taip, suprantu, esu tau skolingas (-a), bet…“. Tokiu atveju žmogus tikisi išgirsti kaip tik tą magišką frazę: „nieko tokio, atiduosi kai galėsi“. O jos, kaip jau pastebėta, tarti nevalia.

 

Neskolink daugiau nei žmogus gali tau grąžinti. Taigi ne daugiau nei vidutinis bičiulio (-ės) mėnesinis atlyginimas.

 

Jei skolini didesnę sumą, pasirašykite skolos raštelį su tikslia skolinamų pinigų suma ir terminais, kada jie bus grąžinti.

 

Jei skolini nedidelę sumą, skolink tiek, kiek būtų negaila prarasti – jei kartais draugas (-ė) skolą „pamirštų“.

 

Jei draugas (-ė) bent kartą yra skolos negrąžinęs – jokiu būdu jam (jai) daugiau neskolink.

 

Atsimink: pareikalauti skolos ne gėda. Gėdytis turėtų žmogus, kuris laiku jos negrąžino.

 

Reikalaudamas skolos nepasiduok provokacijai ir atremk bręstantį konfliktą. Parodyk, kad draugą (-ę) supranti, kalbėk ramiai, bet tvirtai. Nepamiršk: sąlygas diktuoji tu. Paaiškink, kad nori susigrąžinti savo pinigus.

 

Kad būtų lengviau susigrąžinti pinigus, sukurk skubos atmosferą. Paskambink draugui (-ei) ir bičiuliškai primink: „Labai reikia pinigų. Norėčiau, kad grąžintum skolą“. Remontas, kreditas, brangiai kainuojančios odontologo paslaugos, – sugalvok, koks skubus reikalas tau tinka labiausiai.

 

Šaltinis: eli.lt

 

{parasas}