Išmanieji telefonai ir iškrypę kaklai

Nemaloni naujiena šiuo metu ypač madingų išmaniųjų telefonų savininkams: už visus gyvenimo malonumus tenka mokėti, kartais – savo sveikata, o už šiuos telefonus ir planšetinukus – pakumpusiais kaklais.

Jau anksčiau tiriant mobiliųjų telefonų, delninukų ir planšetinių kompiuterių poveikį žmogaus organizmui buvo akcentuojamas neigiamas šių technikos priemonių skleidžiamo spinduliavimo poveikis.

 

Neseniai kelios viena nuo kitos nepriklausomai dirbusios medikų komandos pastebėjo naują grėsmę: ilgą laiką naudojantis mobiliuoju prietaisu deformuojasi kaklo struktūra, todėl ilgainiui kaklas iškrypsta.

 

Didžiausias poveikis užfiksuotas tarp naujųjų telefonų modelių vartotojų, kurie dažniau telefonus naudoja ne pokalbiams, o skaitymui ar įvairios informacijos įrašymui. Kaklo kreivumas susiformuoja dėl to, kad dauguma žmonių, skaitydami informaciją, įsmeigia akis į ekranus, palenkia galvą į priekį ir žemyn – netrukus dėl tokios pozos pradeda deformuotis kaulinė struktūra, raumenys pakinta ir nebeleidžia žmogui visiškai išsitiesti.

 

Analogiškus duomenis mokslininkai gavo ir tirdami kitų prietaisų – delninių ir planšetinių kompiuterių – poveikį žmogui, nes poza, kuria mes dirbame su visais šiais prietaisais, dažniausiai atrodo lygiai taip pat. Beje, pats žmogus paprastai problemos nepajunta, nes kreivumas progresuoja labai lėtai ir ilgą laiką išlieka nepastebimas.

 

{alfa2}