Kokio amžiaus moterys turėtų gimdyti?

Koks moters amžius yra pats tinkamiausias gimdyti vaikus? Lietuvos rekordų knygoje nurodoma dvylikametės gimdyvės pavardė, kuri 2000 metais susilaukė sūnaus.  Užsienio vaisingumo klinikos vis dažniau paskelbia apie moteris, kurios vaikų susilaukia turėdamos per šešiasdešimt metų. Tačiau nėra vieningos nuomonės, kuri nurodo, koks amžius yra tinkamiausias moterims susilaukti naujagimio.

Tinkamiausią amžių gali nurodyti gydytojai, tačiau gyvenime, – kaip situacija susiklosto, taip ir būna. Aišku, viskas labai priklauso nuo to, kiek pati moteris nori vaikų ir  kaip ji jų trokšta.

Vaikams patinka jauni tėvai, bet jeigu gyvenimas ir meilė parašo kitą scenarijų: vaikai gimsta kai tėvams jau per trisdešimt, tai nieko blogo, nes ir vyresni tėvai puikiai susidoroja su savo pareigomis, kartais gal net ir geriau nei „jaunikliai“.

 
Medicinos mokslų daktaras ginekologas onkologas Kastytis Žilinskas sako, kad medikai paprastai nenurodo moterims, kada gimdyti.

“Kada gimdyti pirmą vaiką, ir kada antrą, mes tokių nurodymų negalime duoti. Gamta taip sutvėrė moterį, kad ji gali pastoti ir gimdyti, prasidėjus menstruacijoms, o visas reprodukcinis laikotarpis tęsiasi iki vadinamosios menopauzės”, – sako K.Žilinskas.
 

Gydytojas pastebi, kad pastaruoju metu vyrauja tendencija gimdyti vyresnėms. Pasak K.Žilinsko, prieš 15-20 metų gimdydavo labai jaunos 18-19 metų moterys. Šiuo metu, pasikeitus socialinei situacijai, pasikeitus požiūriui į gyvenimą, gimdo žymiai vyresnės. Visgi, gydytojas pataria neskubėti, bet taip pat ir nepavėluoti.

“Nereikėtų gimdyti labai anksti, moters organizmas turi subręsti. Nėra tokio griežto amžiaus cenzo, bet iki 18 metų pastojusios merginos nėštumas yra gana rizikingas. Moters organizmas tebėra augantis, pilnai nesusiformavusi raumenų ir kaulų struktūra, ji nėra psichologiškai subrendusi būti mama”, – pastebi gydytojas ginekologas K.Žilinskas. Gydytojai visgi rekomenduoja pirmąjį vaikutį pasigimdytų iki 30 metų amžiaus.
 
O planuojant gimdyti paskutinį savo vaiką, gydytojo teigimu, reikėtų pasverti, ar spės užauginti.

“Kiekviena moteris vėlyvame amžiuje besilaukianti vaikelio galvoja ne tik apie nėštumą, gimdymą, bet ir apie tai, ar užaugins”, – pastebi gydytojas K.Žilinskas. Gydytojo teigimu, medikai nerekomenduoja gimdyti prasidėjus menopauzei.

“Nerekomenduojama gimdyti priešmenopauziniame laikotarpyje, bet  jei tai įvyksta šimtai moterų pagimdo ir užaugina tuos vaikelius. Gražus derinys – du jau paaugę vaikai ir trečias pagrandukas, tai yra džiaugsmas visai šeimai, džiaugsmas ir broliukams, ir sesutėms, džiaugsmas ir tėčiui, ir mamai”, – sako medicinos mokslų daktaras K.Žilinskas.

Gydytojas įspėja, kad vyresniame amžiuje, nors ir ne daug, bet didėja tam tikrų gimdymo, vaisiaus ir mamos komplikacijų, kažkiek padidėja ir sklaidos trūkumų, naujagimių defektų. Būsimoji mama vyresniame amžiuje būtinai turi pasitikrinti sveikatą, nėštumas tokiame amžiuje turi būti planuotas, o ne atsitiktinis.
 

ŠALTINIS: mamosdienorastis.lt

{parasas}