Naujas pavojus: prieš bankomatus – „šiluminiai“ hakeriai

Nusikaltėliai svetimų mokėjimo kortelių PIN kodus gali sužinoti fiksuodami ant bankomatų klaviatūros pirštų paliktus šiluminius pėdsakus, perspėja saugumo ekspertai.

Kalifornijos universiteto San Diege (JAV) kompiuterių saugumo specialistai USENIX Puolamųjų technologijų seminare pranešė apie savo atlikto tyrimo, kuriame buvo nagrinėjamos vadinamojo „šiluminio“ informacijos perėmimo galimybės, rezultatus. Tyrėjai aiškinosi, ar bankomatai, klaviatūras naudojantys seifai ir durų užraktai yra atsparūs infraraudonųjų spindulių kameras naudojančių nusikaltėlių atakoms, praneša „Technology Review“.

 

PIN kodo skaitmenys, kuriuos surenkame naudodamiesi bankomatais ar kitais klaviatūrą turinčiais koduotos prieigos įrenginiais, palieka šiluminį pėdsaką, kuris atsiranda liečiant metalą ar kitos medžiagos paviršių pirštais. Nors kūno šilumos paliktas infraraudonasis pėdsakas po kurio laiko išnyksta, vis dėlto specialiais IR skeneriais jį galima aptikti, jei nepraėjo pernelyg daug laiko.

 

Amerikiečių ekspertai nustatė, kad netrukus po to, kai bankomatu pasinaudojęs žmogus nueina, infraraudonųjų spindulių kamera gali užfiksuoti, kokius būtent skaičių klaviatūros klavišus jis spaudė, net 80 proc. tikslumu. Tyrimo rezultatai liudija, kad net praėjus minutei teisingus įvesto PIN kodo  skaičius galima nustatyti 50 proc. visų atvejų.

 

Tiesa, nusikaltėliams darbą gali apsunkinti tai, kad iš infraraudonųjų spindulių šviesoje padaryto atvaizdo gana sunku nustatyti, kokia būtent tvarka buvo spaudžiami skaitmenys. Be to, paaiškėjo, kad šis metodas yra efektyvus tik tais atvejais, kai klaviatūros paviršius yra plastikinis. Metalas, pasak tyrėjų, palieka pernelyg daug „šiluminio triukšmo“, todėl fotografuojant klaviatūrą IR kameromis patikimai nustatyti reikiamus klavišus yra sunkiau.

 

Tyrimo autoriai pabrėžia, kad kol kas tokios „šiluminės“ atakos yra daugiau teorinės, nes kokybiška infraraudonosios šviesos kamera, tinkama ant bankomatų paliekamiems atspaudams fiksuoti, kainuoja apie 18 000 JAV dolerių. Kita vertus, jei seifo turinio vertė yra gerokai didesnė, ši galimybė išmanančius nusikaltėlius tikrai gali sugundyti, sakoma pranešime.

 

{balsas2}