Šis tas apie agurkus

Agurkai – viena labiausiai paplitusių daržovių. Juose yra 96-97 proc. vandens, kuris labai vertingas, nes jį puikiai pasisavina žmogaus organizmas – išvalo ir pašalina šlakus bei toksines medžiagas. Be to, agurkuose yra ląstelienos, įvairių cukrų, baltyminių, azotinių medžiagų, organinių rūgščių, kalio druskų, natrio, kalcio, magnio, geležies, fosforo, vitaminų C ir B, P, provitamino A.

 

Kad ilgiau išsilaikytų švieži agurkai, sudėkite į plokščią emaliuotą indą ir laikykite žemutinėje šaldytuvo lentynėlėje. Kitas būdas: jeigu agurkus panardinsite į vandenį žemyn nuskinta „virkštele“, jie bus švieži keletą dienų.

 

Jeigu norite ilgai išlaikyti raugintus agurkus nehermetiškai uždengtuose indeliuose, į sūrymą įpilkite vynuogių acto ir truputį degtinės (10 litrų vandens – 500 g druskos, 1 stiklinė acto ir 150 g degtinės).

 

Rauginti agurkai bus skanesni ir ilgiau išsilaikys, jei į sūrymą įbersite truputį sausų garstyčių. Jos apsaugo agurkus nuo pelėsių. Sūrymo paviršių pabarstykite sausais garstyčių milteliais, tuomet neatsiras pelėsių.

 

Jeigu indo paviršių pridengsite stambiai tarkuotais krienais ar krienų lapais, rauginti agurkai neapsitrauks pelėsiais.

 

Apipelijusius raugintus agurkus nuplaukite sūriu vandeniu, sudėkite į švarų indą ir apipilkite naujai paruoštu stipresniu sūrymu.

 

Jeigu rauginti agurkai ilgainiui įgijo nemalonų kvapą, į statinę įdėkite keletą pjaustytų žalių cukrinių runkelių. Po 2 – 3 dienų nemalonus kvapas išnyks.

 

Pernokusių agurkų neišmeskite. Surambėjusią odelę nulupkite, perpjaukite pusiau ir išimkite sėklas. Puseles farširuokite bet kokiomis salotomis arba panaudokite grožio procedūroms: agurkų žievelėmis pateptas veidas iškart atsigaus.

 

Svarbu:

 

Agurkai netinka sergant ūminiu ir lėtiniu nefritu, paūmėjus inkstų nepakankamumui, sergant inkstų akmenlige.

Būtina mažiau valgyti agurkų paūmėjus skrandžio opaligei, gastritui, enteritui, kolitui.

Dietologai pataria į salotas su agurkais nedėti pomidorų, nes tuomet smarkiai sumažėja agurkų vertingumas. O rauginti agurkai naudingi sergant hipotonija ir nuo vidurių užkietėjimo.

 

Šaltinis: lsveikata.lt

 

{parasas}