„Kino busas“ atvyksta į Mažeikius

Gegužės 31 d. į Mažeikius atriedės „Kino busas“. Tądien nemokamai du kino filmai bus rodomi Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centre (Naftininkų g. 11).

„Kino busas“ – tai edukacinis projektas vaikams ir jaunimui, puoselėjantis nekomercinį kiną ir skatinantis juo domėtis.

14.00 val. vaikai (6-12 metų) galės išvysti lietuvišką vaidybinį filmą „Balkonas“. Ši kino juosta  yra pelniusi daugybę apdovanojimų tarptautiniuose kino festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje.

 

Filmas pasakoja dviejų vaikų, gyvenančių nedideliame miestelyje, istoriją. Vienuolikametės Emilijos kaimynystėje po tėvų skyrybų apsigyvena jos bendraamžis Rolanas su tėčiu. Tarp vaikų mezgasi ryšys. Tačiau iš drovumo ar baimės atsiverti jie bendrauja tik per sieną, sėdėdami kiekvienas savo balkone arba per elektros jungiklį.

 

Pasirodo, jog Emilijos tėvai taip pat ties skyrybų riba. Vaikai atranda bendrų temų. Tačiau vos tragiškai nepasibaigęs nelaimingas atsitikimas užkerta Emilijai kelią į balkoną. Tai paskatina vaikus išsiruošti į „tikrą” pasimatymą.

 

18.00 val. jaunimui (13-18 metų) bus parodytas Danijoje sukurtas filmas „Kovotoja“. Moksleivė Aiča – aistringa kung fu kovotoja. Jos tėvai turkai tikisi, kad mergina gerai mokysis ir studijuos universitete mediciną, kaip ir jos brolis Ali. Bet mokykla jos neįkvepia.

 

Nepaklusdama savo šeimai, Aiča slapta pradeda klube profesionaliai treniruotis kung fu. Ten sutinką Emilį. Jiedu įsimyli. Bet gyvenimo taisyklės nėra tokios aiškios, kaip kung fu, ir Aiča turi nuspręsti, kas ji ir ko nori.

 

Šiame filme Kung fu kovų scenų choreografu buvo pakviestas žymus šios kovos meno meistras Xian Gao. Būtent jis vaidino garsiame filme „Sėlinantis tigras, tūnantis drakonas“.

 

Filmas „Kovotoja“ dalyvavo Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje, buvo demonstruotas Karlovy Varų festivalyje ir daugelyje kitų tarptautinių festivalių.

 

„Labai džiaugiamės, kad „Kino busas“ ir vėl keliaus po Lietuvos miestus ir miestelius. Kiekvienas susitikimas su jaunaisias žiūrovais, jų reakcijos, atsiliepimai, diskusijos – tai, kas įkvepia kiekvienais metais vėl ir vėl išsiruošti į kelionę po Lietuvą“, – teigia projekto vadovas A. Surgailis.

 

Mažeikių rajono savivaldybė, ryšių su visuomene skyrius

 

{parasas}