Kvapą gniaužiančiose rungtynėse Marcusas Brownas išplėšė pergalę „Žalgiriui“

Pergale Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalą pradėjo Kauno „Žalgirio“ klubas. Iliaso Zouroso auklėtiniai dramatiškose rungtynėse 83:81 (23:23, 16:18, 22:22, 22:18) palaužė Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą.

Aikštės šeimininkų pergalę lėmė labiausiai patyrusio žalgiriečio Marcuso Browno dvitaškis po prasiveržimo į varžovų baudos aikštelę. „Lietuvos rytas“ turėjo 4 sek. išsigelbėti, tačiau desperatiškas Milko Bjelicos metimas iš toli skriejo pro šalį.

 

Serijoje iki 4 pergalių kauniečiai pirmauja 1:0. Antrosios serijos rungtynės Vilniuje vyks pirmadienį.

 

Žalgiriečiai nuo pat pirmųjų rungtynių minučių siekė nokautuoti savo varžovus. Iš pradžių atrodė, jog I.Zouroso auklėtiniai pasieks savo tikslą – 20:12. Prie spurto prisidėjo ne tik lyderiai, bet ir rečiau rungtyniaujantis Mindaugas Kuzminskas. Vis dėlto rezultatą vilniečiai išlygino dar pirmajame kėlinyje.

 

Daugiausia Brado Newley pastangomis (9 tšk.), „Lietuvos rytas“ galingu tempu mažino skirtumą kol jis galutinai ištirpo – 23:23. Po pertraukos jau kauniečiams teko vytis „Lietuvos rytą“.

 

Trečiojo kėlinio viduryje aikštėje užvirė didelės aistros ir ginčai. P.Jankūnas ir M.Gecevičius buvo nubausti nesportinėmis pražangomis. Savo auklėtinio ginti puolė I.Zourosas, įžengęs kelis metrus į aikštę ir emocingai bandęs įtikinti teisėjus.

 

Vėliau teisėjų sprendimai ėmė piktinti Kauno sporto halėje susirinkusius žiūrovus, emocingai buvo reaguojama ir į šeimininkams nepalankius, ir į sėkmingus epizodus. Iki pat mačo pabaigos buvo galima nesunkiai pajusti tikrą LKL finalo atmosferą.

 

Kai Paulius Jankūnas dėjo kamuolį į krepšį ir žalgiriečių pranašumas šoktelėjo iki šešių taškų (76:70), atrodė, kad svečiai nebepajėgs atsitiesti. Visgi „Lietuvos rytas“ parodė savo ką sugeba. D.J.Strawberry pelnė 4 taškus iš eilės, o likus kiek daugiau nei minuti ekipas skyrė vos 1 taškas (79:78). Padėti „Žalgiriui“ atitrūkti galėjo M.Browno tritaškis, bet metimas net nelietė lanko. Amerikietį pamokė Milko Bjelica, atsakęs tiksliu metimu iš trijų taškų zonos – 81:79.

 

Kauno sporto halėje susirinkę žiūrovai buvo nutildyti, bet pašokti iš savo kėdžių vėl galėjo likus 40 sek., kuomet dvitaškį pataikė M.Brownas. Po nesėkmingos vilniečių atakos M.Brownas tapo rungtynių didvyriu, o šio vaidmens iš jo M.Bjelica neperėmė.

 

Viso mačo metu kauniečiai karaliavo po krepšiu. Po 40 min. kovos „Žalgirio“ persvara atkovotų kamuolių grafoje buvo neabejotina – 44:28. Puolime žalgiriečiai sugriebė net 20 kamuolių. Tiesa, pasigirti kuo turėjo ir „Lietuvos rytas“. Per pirmuosius du kėlinius „Žalgirio“ kapitonas ir vienas lyderių P.Jankūnas nebuvo pelnęs nė taško ir atkovojęs nė vieno kamuolio. Rungtynes puolėjas baigė su 6 taškais ir 2 sugriebtais kamuoliais. Aikštėje pasirodė visi „Žalgirio“ žaidėjai. „Lietuvos rytas“ nepanaudojo tik Stepono Babrausko ir Simo Buterlevičiaus.

 

{krepsinis2}