Naujojoje Akmenėje bus atidarytos dirbtuvės autobusams surinkti

Cementininkų miestu vadinamoje Naujojoje Akmenėje netrukus bus atidarytos dirbtuvės autobusams „Urbanus“ surinkti.

Pirmąjį surinktą autobusą akmeniškiai ketina parodyti jau šį rudenį.

Naujosios Akmenės autobusų parkas susitarė su vengrų įmone „Szaba Metal ZRt“ dėl autobusų „Urbanus“ surinkimo, o akmeniškių dirbtuvėse surinkti autobusai bus skirti Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos rinkai.

„Buvusi „Ikarus“ gamykla pati gamins nerūdijančio plieno karkasą ir važiuoklę. Mes atliksime paskutinį trečdalį darbo – sudėsime langus, sėdynes, žibintus, kitą vidaus įrangą, sumontuosime plastikinį kėbulą“, – pasakojo Naujosios Akmenės autobusų parko direktorius Jurgis Sarulis.

 

Kontaktai su autobusus gaminančia įmone užsimezgė po Vengrijos ambasados darbuotojų vizito Akmenės rajone. Į Vengriją nuvykęs J.Sarulis apžiūrėjo gamybos patalpas, tarėsi dėl darbuotojų mokymo.

 

„Autobusus surinksime savo dirbtuvėse, kurios tam tinka. Reikės tik nusipirkti įrankių, – sakė savivaldybės įmonės vadovas. – Manau, kad poros dešimčių tūkstančių litų investicijų tikrai pakaks.“

 

Iš pradžių dirbtuvėse numatyta įdarbinti 6 žmones, vėliau kolektyvą plėsti iki dešimties.

 

Autobusų surinkimo cecho darbuotojai važiuos mėnesiui į įmonę „Szaba Metal ZRt“, kur išmoks elektriko, dažytojo, klijuotojo, montuotojo darbo paslapčių.

 

Gamykla tikisi, kad pirmuosius autobusus akmeniškiai surinks jau šios vasaros pabaigoje. Rinkos surenkamiems autobusams ieškos patys vengrai. Vieno autobuso kaina sieks apie 400 tūkst. litų.

 

Naujojoje Akmenėje per mėnesį ketinama surinkti po du autobusus.

 

{diena2}