Druska nekenkia sveikatai?

Šiuo metu daugelyje išsivysčiusių šalių yra rekomenduojama mažinti druskos vartojimą vidutiniškai 50 procentų. Siekdami patikrinti šių rekomendacijų teisingumą, Eksetero universiteto mokslininkai atliko septynių tyrimų metaanalizę, kuriuose dalyvavo 6 489 savanoriai, turintys normalų ir padidintą kraujospūdį.

 

Paaiškėjo, kad perpus sumažintas druskos suvartojimas per šešis mėnesius visai nežymiai mažina sistolinį ir diastolinį arterinį spaudimą – ne tiek, kad pakaktų sumažinti kraujotakos sistemos ligų riziką.

 

Mokslininkai teigia, kad druskos vartojimo apribojimas neturi įtakos širdies/kraujagyslių ligų ir mirties atvejų prevencijai, esant normaliam ir padidintam arteriniam spaudimui. Tačiau asmenims, turintiems kraujotakos nepakankamumą, sumažintas druskos vartojimas, priešingai, padidina mirties tikimybę.

 

Tyrimo vadovas Rodas Tayloras pabrėžė, kad bendras išanalizuotų tyrimo dalyvių skaičius leidžia laikyti jų išvadas statistiškai reikšmingomis, tačiau, norint prieiti prie vienareikšmių išvadų, reikia, kad tyrimuose dalyvautų bent 18 tūkstančių savanorių.

 

{alfa2}