Menininkai kviečiami dalyvauti kultūrinėje mobilumo programoje

 

Šių metų pradžioje pradėta vykdyti Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrinė mobilumo programa kviečia menininkus ir kultūros srities atstovus teikti paraiškas. Š.m. gegužės 6 d. yra artimiausias terminas paraiškoms bendradarbiavimo tinklų ir mobilumo finansavimui pateikti. Šią programą administruoja Šiaurės šalių kultūros centras, įsikūręs Suomijos sostinėje Helsinkyje.


Pasak Šiaurės šalių kultūros centro direktorės Bergljot Jonsdottir, ši naujoji mobilumo programa reiškia naują erą profesionaliems Šiaurės ir Baltijos šalių menininkams. „Programa suteikia menininkams ir kultūros atstovams forumą, kuriame jie gali dirbti kartu ir vieni iš kitų mokytis. Be jokios abejonės, tai sustiprins kultūrą mūsų regione“, – teigia ji.

Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrinėje programoje kviečiami dalyvauti profesionalai, atstovaujantys visoms meno ir kultūros sritims. 2009 metais programos biudžetą sudaro apie 5 mln. litų (11 mln. Danijos kronų). Programą finansuoja Šiaurės ir Baltijos šalių vyriausybės.

Mobilumo finansavimas yra vienas iš programos modulių, kuris finansuoja Šiaurės ir Baltijos šalių menininkų mobilumą. Finansinė parama gali būti skirta visų profesionalaus meno ir kultūros sričių atstovams (menininkams, rašytojams, vertėjams, muziejų darbuotojams, meno redaktoriams, kuratoriams, menotyrininkams ir pan.).

Finansuojamos tik individualių pareiškėjų kūrybinės kelionės iš/į Šiaurės šalis. Pareiškėjų amžius neribojamas. 2009 m. paraiškų teikimo terminai yra gegužės 6 d., rugsėjo 3 d. ir lapkričio 11 d.

Bendradarbiavimo tinklų finansavimas yra programos modulis, kuris remia meno tinklų kūrimą Baltijos ir Šiaurės šalių regione ir tokiu būdu plėtoja kultūrinį bendradarbiavimą.

Paraiškas gali teikti kultūros ir meno įstaigos, organizacijos ir menininkai iš Baltijos ir Šiaurės šalių, kuriantys įvairių lygių tarptautinius bendradarbiavimo ir partnerystės tinklus. 2009 m. paraiškų teikimo terminai yra gegužės 6 d. ir rugsėjo 3 d.

 

 

www.infomazeikiai.lt ir www.mazeikiai.lt informacija.