Septyni geros nuotaikos produktai

Geros nuotaikos maisto sąrašą sudarė britų mokslininkai.
1. Šokoladui teisėtai priklauso pirmoji vieta „laimės produktų“ sąraše. Medžiaga feniletilaminas, kurios yra šokolade, gaminasi žmogaus kūne, kai jis būna įsimylėjęs arba laimingas. Be to, šokolade yra kalcio ir mangano – mikroelementų, būtinai reikalingų tvirtiems kaulams, magnio – stipriems nervams, ftorido – gražiems dantims, vario – kraujagyslėms. Dar šis gardumynas puikiai atpalaiduoja – juk turi daug valerijono rūgšties.

 

2. Apelsinas mūsų reitinge dalinasi antrąją vietą su mandarinu ir persimonu. Vien pažvelgus į šiuos ryškiai oranžinius vaisius pakyla nuotaika. Tačiau, kaip sakoma, ne vien žvilgsniu žmogus gyvas, šie vaisiai – tikras vitaminų (A, B1, B2, PP, C) ir mikroelementų (magnio, fosforo, natrio, kalio, kalcio, geležies) lobynas. Be to, apelsinas pagerina apetitą ir padeda nuo hipovitaminozės, mandarinas sumažina pabrinkimą, persimonas gydo skrandį ir atstato nervų sistemą. O sveikas žmogus – laimingas žmogus.

 

3. Bananas dažnai rekomenduojamas žmonėms su chroniško nuovargio sindromu ir dirgliems asmenims, nes jame yra alkaloido harmano. Šios medžiagos pagrindą sudaro meskalinas – gamtinis narkotikas, sukeliantis euforijos jausmą. Tiesa, bananuose meskalino būna nedideliais kiekiais, bet jų pakanka nuotaikai pataisyti. Taip pat šie vaisiai turi angliavandenių (gliukozės) ir krakmolų. Bet daugiausia juose yra kalio ir magnio, kurie stiprina širdies raumenį ir normalizuoja kraujo spaudimą. Bananą dažnai rekomenduoja valgyti per pusryčius, juk jame yra tik 100-150 kcal, 4 g skaidulų ir visai nėra cholesterino.

 

4. Morka (arba pomidoras). Ryški šių daržovių spalva džiugina akį ir nuteikia teigiamai. Be to, pomidoruose yra gana didelis kiekis 5-hidroksitriptamino, kuris veikia panašiai kaip serotonimas. Morkos ir pomidorai – pagrindiniai karotinoidų (beta karotino ir liuteno) šaltiniai, stiprinančių regėjimą ir apsaugančių odą nuo kenksmingo ultravioletinių spindulių poveikio.

 

5. Braškės (arba avietės) ne tik pataiso nuotaiką, bet ir yra savotiška natūrali „viagra“. Dėl to kaltas cinkas, kurio daug šių uogų sėklelėse. Šis mikroelementas didina testosterono kiekį, kuris savo ruožtu stiprina seksualinį potraukį. Be to, braškės turi daug vitaminų B, C ir E, taip pat fosforo, ftoro ir jodo. Aktyviosios medžiagos kumarinai apsaugo nuo trombozės, o folio rūgštis palengvina širdies raumens darbą.

 

6. Vištiena (ypač neriebi) taip pat priskiriama prie „laimės produktų“. Vištienoje yra gliutamino rūgšties, kuri net gaminant patiekalą išskiria aromatą, gerinantį nuotaiką. Vištiena – tai magnio ir cinko šaltinis, šie mikroelementai reikalingi žmogui, patiriančiam didelę emocinę ir fizinę įtampą, stresą. Kad laimės būtų daugiau, mėsą reikia išvirti vandenyje arba garuose – kepama ji praranda daug vitaminų ir naudingų medžiagų.

 

7. Sūris. Pačiu skaniausiu ir „linksmiausiu“ laikomas Rokforo sūris su pelėsiais. Daug kas nepatikliai žiūri į šį produktą, nors bijoti nėra ko: dėl žalsvai mėlynos spalvos ir pikantiško sūrio masės skonio kaltas taurių pelėsių grybas „Penicilium roqueforti“, kuris specialiai auginamas ant gerai iškeptos duonos. Be to, sūris pakelia nuotaiką, nes jame gausu tiramino, trintamino ir feniletilamino – medžiagų, stimuliuojančių laimės hormono išsiskyrimą.

 

{alfa2}