Startavo informacijos portalas šeimoms

Valstietis.lt

 Vakar pradėjo veikti pirmasis Lietuvoje specializuotas informacijos portalas šeimoms www.mususeima.lt, kurio įkūrėjai yra Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija (NŠTA).

Šiame interneto portale šeimos galės rasti visą joms aktualią informaciją – pradedant teisės aktais, psichologo patarimais ir baigiant šeimos ekonomikos skyriumi bei pramogomis. Idėja sukurti tokį portalą kilo dėl būtiniausių žinių šeimoms vienoje vietoje stokos tiek spausdintose, tiek elektroninėse šalies informacijos priemonėse.

 

„Iki šiol šeimoms skirta informacija tiek šalies žiniasklaidoje, tiek įvairiose interneto svetainėse turėjo du pagrindinius trūkumus – visų pirma, jos stigo, antra – ji dažnai buvo nišinė. Jeigu, pavyzdžiui, apie vaikų auginimą yra net specializuotų leidinių, tai šeimos dažnai skųsdavosi, kad neranda žinių apie joms teikiamas paslaugas ar galimybes gauti paramą. Todėl sukūrėme vieningą informacijos portalą, kuris apimtų visas šeimos gyvenimo sritis bei būtų aktualus visiems jos nariams“, – teigia vienas iš interneto svetainės www.mususeima.lt idėjos autorių, NŠTA pirmininkas Tomas Šalkauskas.

 

Portalo www.mususeima.lt atsiradimą lėmė ir pačių Lietuvos šeimų išsakyta nuomonė. Vieno iš specialaus tyrimo metu – „Pozityvų šeimos įvaizdį ir šeimos savivertę padedantys kurti veiksniai“ – buvo atskleista, kad viena iš labiausiai spręstinų šeimos politikos problemų šalyje – informacijos stoka.

 

„Savo projektu taip pat norime priminti, kad šeimos sąvoka yra gana plati – į ją įeina tiek vaikus jau auginančios šeimos, tiek jų neturinčios, taip pat seneliai. Nepamiršime ir tik ketinančių kurti šeimas, probleminių, besiskiriančių šeimų, vienišų tėvų ir t.t. Visoms šioms grupėms stengsimės pateikti aktualią, naudingą ir aiškiai bei suprantamai išdėstytą informaciją. Portalas bus nuolat plėtojamas ir pildomas nauja informacija, atsižvelgiant į jo lankytojų poreikį, todėl labai lauksime jų reakcijos“, – teigia T. Šalkauskas.

 

Portalo www.mususeima.lt lankytojai jame galės rasti visus su šeima susijusius teisės aktus, organizacijų, kurios vienija šeimas ir kurios teikia paslaugas šeimai kontaktus, šeimos ekonomikos skyrių, taip pat gauti žinių apie šeimoms teikiamą pagalbą – tiek materialinę, tiek psichologinę ir kt.

 

Portalo įkūrėjai, siekdami pateikti patikimas žinias šeimoms, bendradarbiauja su ministerijų ir savivaldybių įvairių sričių specialistais, banko finansų analitike. Prie interneto svetainės veiklos prisideda psichologai, sociologai, socialiniai darbuotojai.

 

Iniciatyva įkurti NŠTA kilo 2004 m., susivienijus 46 formalių ir neformalių organizacijų atstovams. NŠTA yra savarankiška nevyriausybinė organizacija, kurios pagrindinis tikslas – ginti šeimos instituciją Lietuvoje, vienyti šeimas ir tėvais bei vaikais besirūpinančius asmenis.