Renavo dvare filmuota istorinė nuotykių juosta „Tadas Blinda. Pradžia“ – jau baigta

Istorinės nuotykių juostos „Tadas Blinda. Pradžia“ komanda baigė vieną svarbiausių filmo kūrimo etapų. Kameroje jau užfiksuotos visos filmo scenos – kūrybinė grupė filmavimo aikštelėje iš viso praleido daugiau nei 400 valandų ir žada, kad jau kitų metų pradžioje žiūrovai šalies kino teatruose išvys įsimintiną reginį.

 

Pirmojo istorinio nuotykių filmo, statomo Lietuvoje po daugiau nei dviejų dešimtmečių pertraukos, kūrybinė grupė turėjo pademonstruoti pagrindiniam filmo herojui – legendiniam Tadui Blindai – būdingas savybes. Prireikė ryžto, geležinės ištvermės ir užsispyrimo, kad visi atlaikytų beveik penkias savaites per alinančius vasaros karščius trukusį filmavimo maratoną, teigiama pranešime spaudai.

 

Filmo „Tadas Blinda. Pradžia“ prodiuseris Žilvinas Naujokas džiaugėsi, kad tokios didžiulės apimties istorinė juosta buvo nufilmuota turint palyginti ribotą biudžetą (daugiau nei 3 milijonai litų), o atlikėjas Mantas Jankavičiaus, kūręs jaunojo Tado Blindos personažą, pranoko visus lūkesčius. Teigiamai aktoriaus darbą filmavimo aikštelėje įvertino ir garsiausi šalies aktoriai.

 

Filmas „Tadas Blinda. Pradžia“ išskirtinis tuo, kad jame nusifilmavo daugiau nei 100 savanorių ir juostoje žiūrovai išvys ne tik unikalų savo dvasią išlaikiusį Renavo dvarą (Mažeikių raj.), bet taip pat ir Nemenčinės pelkes, Aukštadvario, Lentvario ir Dubingių apylinkes, Rumšiškių etnografinį miestelį. 

 

Aktoriai filmavimo aikštelėje vilkėjo apie penkis šimtus XIX a. kostiumų, kurie buvo specialiai atrinkti iš Lenkijos, Čekijos ir Lietuvos saugyklų.

 

Planuojama, kad filmas didžiuosiuose ekranuose pasirodys 2011 metų pradžioje.

 

www.atn.lt