Pagal ką lietuviai renkasi automobilį?

Lietuvos vairuotojai vis labiau vertina automobilio ekonomiškumą, bet jiems svarbi ir kaina bei automobilio saugumas. Lietuviai automobilį įprastai keičia kas 5–10 metų, o rinkdamiesi jį, kreipia dėmesį į daug kriterijų.

Automobilio spalva svarbi daugiau nei pusei lietuvių, o labiausiai patinkanti spalva yra juoda, nors nuperkama daugiau sidabrinės spalvos automobilių.

 

Rinkos tyrimų bendrovė „GfK CR Baltic“ balandžio mėn. atliko apklausą internete, kurioje dalyvavo 1 098 žmonės. Per apklausą respondentų teirautasi, kas jiems svarbiausia automobilyje.

 

Moterys labiau nei vyrai vertina ekonomiškumą ir automobilio saugumą. Ekonomiškumą vertina 71 proc. apklausoje dalyvavusių moterų, o tarp vyrų šį kriterijų vertina 58 proc. Saugumą vertina 45 proc. moterų, o tarp vyrų – tik 30 proc. Tačiau vyrai labiau nei moterys vertina patogumą ir komfortą – net trečdalis vyrų pasirinko šiuos kriterijus, o moterų – tik dešimtadalis.

 

Rinkdamiesi automobilį lietuviai atsižvelgia į daug kriterijų. Per apklausą respondentai galėjo išvardyti visus jiems svarbius kriterijus. Daugiausia respondentų paminėjo kuro tipą: benzinas, dyzelis ar dujos, šį kriterijų pasirinko 84 proc. apklaustųjų. Taip pat svarbi automobilio markė ir modelis, šį kriterijų pasirinko 81 proc. apklaustųjų, ir kaina – 79 proc. pažymėjo ir šį kriterijų.

 

Lietuviai taip pat kreipia dėmesį į pagaminimo metus (tai svarbu 77 proc.), į pavarų dėžės tipą (62 proc.), o trečdaliui lietuvių svarbi transmisija – ar visi ratai varomi, ar tik priekiniai, ar galiniai. Tačiau tik 4 proc. paminėjo, kad jiems svarbu, kad transporto priemonė nauja. Tai atspindi, jog naujus automobilius lietuviai vangiai perka galvodami, kad tai brangu, bet neįvertindami, kad naujesnius automobilius eksploatuoti yra gerokai pigiau.

 

Per apklausą respondentų taip pat buvo teirautasi, kas kiek metų jie įprastai keičia automobilį. Rezultatai parodė, kad lietuviai automobilius dažniausiai keičia kas 5–10 metų, taip atsakė 36 proc. apklausoje dalyvavusių žmonių.

 

Lietuviams automobilio spalva svarbi – taip teigė 62 proc. apklaustųjų. Moterims automobilio spalva svarbesnė nei vyrams, bet skirtumas procentais nedidelis: tarp moterų spalva svarbi 65 proc., tarp vyrų – 58 proc. Lietuviams labiausiai patinka juoda automobilio spalva, net 29 proc. tų, kurie atsakė, jog spalva jiems svarbi, pasirinko juodą kaip labiausiai patinkančią. Bet pagal statistiką daugiausia nuperkama sidabrinės spalvos automobilių.

 

Antroje vietoje pagal patikimą – sidabrinė spalva, ją pasirinko 19 proc., raudona – 9 proc. apklaustųjų, kuriems automobilio spalva svarbi. Pačios nepopuliariausios spalvos – balta ir geltona, jas pasirinko vos po 2 proc., o žalia spalva patinka 7 proc.

 

Kas lietuviams svarbiausia automobilyje?

 

Automobilyje svarbiausia             Tiek respondentų įvardino kriterijų, proc. 

 

Ekonomiškumas                                                               64 %

Kaina                                                                               42 %

Saugumas                                                                        37 %

Komfortas                                                                        12 %

Automobilio išorės ir vidaus dizainas bei stilius               12 %

Patogumas                                                                      11 %

Galingumas ir kiti techniniai parametrai                            7 %

Įvaizdis                                                                             2 %

Ekologiškumas                                                                  2 %

 

{alfa2}