Primename, kad šį savaitgalį Mažeikiuose – akcija „Darom 2011“

Balandžio 12 d. Mažeikių rajono savivaldybėje vyko spaudos konferencija dėl gamtos švarinimo akcijos „Darom 2011“ organizavimo.

Pasitarime dalyvavo komisija, sudaryta švarinimosi akcijai „Darom 2011“ vykdyti. Komisijos pirmininkas yra Mažeikių rajono savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Kornelijus Kryžius, pavaduotojas ir akcijos „Darom 2011“ koordinatorius Mažeikiuose Aurimas Daukantas, nariai: Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėjas Zigmantas Kristutis, Ryšių su visuomenė skyriaus vedėja Virginija Steponavičienė, Mažeikių apylinkės seniūnas Vidmantas Kesminas ir UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“ direktorius Andrius Noreika. 

 

Komisijos pirmininkas K. Kryžius akcentavo, kad už viešųjų erdvių tvarkymo koordinavimą šiemet atsakingi yra seniūnai. Jie akcijos dalyviams nurodys tvarkomų teritorijų plotus.

 

Seniūnams yra išdalinti šiukšlių maišai: didesnės seniūnijos gavo po 675 vnt., mažesnės – 550 vnt. Likusieji šiukšlių maišai bus išdalinti ugdymo įstaigoms. Iš viso akcijai nupirkta ir išdalinta 7000 vnt. šiukšlių maišų.

 

Vietinio ūkio skyriaus vyr. specialistas K. Kryžius prašė gyventojus atkreipti dėmesį į stambiagabarites statybines atliekas, dėvėtas automobilių padangas ir kt. – nepalikti jų prie akcijos konteinerių, o nuvežti į stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelę (Algirdo g. 40C).  Aikštelė dirba darbo dienomis 9-18 val., šeštadienį 9-14 val., sekmadieniais ir pirmadieniais nedirba.

 

Akcijos „Darom 2011“ koordinatorius A. Daukantas apeliavo į mažeikiškių sąžinę: „Jei sutvarkytumėme aplinką, kurioje praleidžiam savaitgalius, tai ir patiems būtų smagiau gyventi“. 

 

Koordinatorius teigė, kad Mažeikių rajone yra numatyta 18 tvarkytinų teritorijų. Išsamesnė informacija apie tvarkomus plotus ir kuruojančius asmenis galima rasti www.mesdarom.lt.

 

Mažeikių apylinkės seniūnas V. Kesminas sakė, kad akcijoje dalyvauja visi seniūnai. Jie koordinuoja viešųjų erdvių tvarkymo darbus savo seniūnijose. Akcijoje dalyvauja bendruomenės, pirmininkai, prisideda medžiotojai.

 

UAB „Mažeikių komunalinio ūkio“ direktorius Andrius Noreika teigė, kad įmonė balandžio 16-20 d.,  išveš surinktas šiukšles. Jas nemokamai priims UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“.  

 

Kaip sakė K. Kryžius, žmonės šiukšlių išvežimą po akcijos gali organizuoti patys, t.y. gauti akcijos talonus seniūnijose ir vežti šiukšles į Jėrubaičių sąvartyną (Jėrubaičių kaime, Babrungo seniūnijoje, Plungės rajone).

 

A. Noreika nurodė, kad su miesto seniūnija yra suderintos statybinių konteinerių statymo vietos ir skaičius.

 

Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėjas Z. Kristučio teigimu, iš Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos akcijai yra skirta 1500 Lt.

 

Primename, kad akcija rengiama šeštadienį, balandžio 16 d., visuose Lietuvos miestuose ir rajonuose.

 

 

Mažeikių rajono savivaldybė, ryšių su visuomene skyrius

 

{parasas}