Smulkiesiems verslininkams – pirmosios kompensacijos už kasos aparatus

Telšių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Telšių AVMI) informuoja, jog dvidešimt aštuonis smulkiuosius verslininkus jau pasiekė pirmosios kompensacijos, 100 procentų padengiančios kasos aparatų įsigijimo išlaidas. Vyriausybei nutarus, 100 proc. kasos aparatų įsigijimo išlaidų kompensavimas pratęsiamas dar mėnesiui – iki šių metų gegužės 1 dienos.

Telšių AVMI duomenimis, iš viso šalyje šiuo metu įregistruoti 893 kasos aparatai ir pateikti 582 prašymai kompensacijai už kasos aparato įsigijimo išlaidas gauti. Bendra prašomų kompensacijų suma siekia per 566 tūkst. litų.

 

Aktyviausiai kasos aparatus maisto produktų prekyba besiverčiantys asmenys registruoja bei prašymus kompensacijoms gauti teikia Kauno (atitinkamai 224 ir 148), Klaipėdos (atitinkamai 119 ir 81) bei Vilniaus (atitinkamai 79 ir 63) apskrityse. Telšių apskrityje smulkieji verslininkai mažiau aktyvūs: jie įsigijo 25 kasos aparatus, pateikė tiek pat prašymų dėl kompensacijos.

 

Prašymų Valstybinei mokesčių inspekcijai išmokėti kompensacijas už įsigytus kasos aparatus per pastarąsias kelias dienas padvigubėjo, todėl visiems maisto produktais (maistu) dengtose turgavietėse prekiaujantiems gyventojams, užregistravusiems kasos aparatus, kurie turi būti naudojami nuo šių metų gegužės 1 dienos bei pateikusiems prašymus kompensacijai gauti iki balandžio 30 d., įsigijimo išlaidos bus kompensuojamos 100 proc. Už vėliau įsigytus bei registruotus kasos aparatus gyventojai galės tikėtis tik 50 proc. įsigijimo kainos siekiančios kompensacijos.

 

Gyventojams taip pat buvo supaprastintas kasos aparatų naudojimas. Pasikeitus Kasos aparatų naudojimo taisyklėms, jiems nebereikės kiekvieną kartą perregistruoti kasos aparatų nuomojantis kasos apartus iš prekyvietės, iš fizinių bei juridinių asmenų. Taip pat gyventojams, pagal jų veiklos pobūdį neturintiems nuolatinės prekybos vietos, nereikalaujama kiekvieną kartą kasos aparatų perregistruoti teritorinėje VMI ar kitaip ją informuoti apie pasikeitusią prekybos vietą, todėl su vienu ir tuo pačiu kasos aparatu gyventojui galima prekiauti bet kurioje prekybai skirtoje vietoje.

 

Taisyklėmis patvirtintas atskiras supaprastinta tvarka gyventojų pildomas Kasos operacijų žurnalas: pasibaigus darbo dienai reikės išspausdinti fiskalinę dienos ataskaitą („Z“), o paskutinę mėnesio dieną – ir fiskalinę mėnesio suminę ataskaitą bei jas įklijuoti į Kasos operacijų apskaitos žurnalą. Atsisakyta ir reikalavimo registruoti teritorinėje VMI kasos operacijų žurnalus, taip pat juos perrišinėti virvelėmis ir kito formalizuoto įforminimo.

 

Telšių AVMI taip pat primena, kad savo užaugintomis sodo ir daržo gėrybėmis prekiaujantiems žmonėms kasos aparatų naudoti nereikės, kaip nereikės jų ir lauko sąlygomis dirbantiems prekeiviams. Daugiau informacijos apie kasos aparatus smulkiesiems verslininkams bei pasikeitusias Kasos aparatų naudojimo taisykles galima rasti VMI interneto svetainės www.vmi.lt skyrelyje „Kasos aparatai smulkiesiems verslininkams“.

 

Visą informaciją mokesčių klausimais teikia Mokesčių informacijos centro specialistai telefonu 1882, taip pat informaciją savarankiškai galima rasti VMI Mokesčių informacijos centro konsultacijų duomenų bazėje adresu http://mic.vmi.lt.

 

 

Valstybinė mokesčių inspekcija