„Chorų karai“: projektą paliko Smaragdinis Telšių choras vadovaujamas Deivydo Zvonkaus

TV3 projektą „Chorų karai“ paliko trečiasis choras – savo pasirodymų nebekurs ir kovos laidoje nebetęs Smaragdinis Telšių choras, vadovaujamas generolo Deivydo Zvonkaus.
Geriausiai žiūrovų ir komisijos nuomone pasirodė Burgundiškasis Kauno choras su generole Danguole Beinaryte priešaky. Choras pirmąją vietą užima jau septintąjį kartą iš eilės. Antrąją vietą bendru žiūrovų ir komisijos nutarimu pelnė Oranžinis Alytaus choras, trečioji vieta teko Ugniniam Tauragės chorui.


Pagerbė Japoniją

Šeštosios projekto laidos tema – muzikiniai stiliai. Penkių miestų chorai savo nuožiūra pasirinko norimus atlikti kūrinius ir demonstravo pasirodymus žiūrovams.

Solidarumą su tragediją patyrusia Japonija išreikšti panoro Tarptautinis Sidabrinis Stano vadovaujamas choras – scenoje choristai atliko japonų liaudies dainą „Sakura“ ir privertė komisiją suklusti. „Aš manau, tai palietė mus visus“, – sakė Loreta Sungailienė. Žodžių pasirodymui įvertinti pritrūko Edmundas Seilius ir kviestinė komisijos narė Vilija Pilibaitytė-Mia, tačiau Kristina Zmailaitė, girdama akivaizdų choro tobulėjimą, nepamiršo išreikšti ir kritikos – pasak jos, pasirodyme buvo girdėti per daug sintetinio garso. „Vertinkime choro pasirodymą, o ne Japonijos tragediją“, – į apie Japonijos katastrofą užsišnekėjusią komisiją kreipėsi Vytautas Šapranauskas. Viso komisija Stano chorui skyrė 38 balus.

Kūrinį „Sometimes I feel“ atliko absoliutus projekto lyderis Burgundiškasis Kauno choras. Amerikos vergus scenoje vaidinę choristai sulaukė dviprasmiškų komisijos vertinimų. „Kai kurie choristai tiesiog perspaudė, be to, man nepatiko jūsų apsirengimas“, – pasirodymą komentavo Mia. Teigiamai apie pasirodymą atsilėpė K.Zmailaitė – komisijos narė gyrė chorą už gebėjimą pasirinkti kūrinius, solistų vokalą, atlikimą. Jai antrinti suskubo E.Seilius. Tiesa, vienintelis komisijos vyras vis dėlto pritarė Mios nuomonei dėl atlikėjų aprangos. V.Šapranauskas, studijoje pamatęs sėdintį stilistą Mantą Petruškevičių, choro aprangos klausimais suskubo kreiptis į jį. Pasak mados guru, Kauno choras šį sekmadienį scenoje atrodė puikiai. Tiesa, stiliaus ekspertas linkėjo choristams neperspausti demonstruojant madas, mat, jo nuomone, praėjusių pasirodymų metu choro apranga išties dažnai būdavo nekokia.

Smaragdinis Telšių choras, vadovaujamas generolo Deivydo Zvonkaus, scenoje atliko kūrinį „Conquest Of Paradise“. Choristai išklausė praėjusios laidos metu komisijos išsakytą kritiką, neva šie į dalyvavimą projekte žiūri per daug atsainiai, ir scenoje pasirodė nusiteikę rimtai – pasipuošę baltais apsiaustais ir su žvakėmis rankose choristai žiūrovams pademonstravo išskirtinį, Telšių chorui nebūdingą pasirodymą.

 

 

„Čia buvo didingas kūrinys, džiugu, kad tokį pasirinkote, bet ar jis – dėkingas?“ – atlikėjų klausė L.Sungailienė. E.Seilius, komentuodamas pasirodymą, ėmė įtarinėti galimą laidojimo namų reklamą – jo teigimu, atlikimas buvo labai nuobodus. Jam visiškai prieštaravo Mia, kuri, vertindama pasirodymą, negailėjo pagyrų vokalistams, choreografams, stilistams. Viso komisija Telšių chorui skyrė 36 balus.

Tris muzikinius stilius viename pasirodyme suderinti sumanė Oranžinis Alytaus choras – kūrinį „Jau rytoj“ Justino Lapatinsko choras atliko acapella, R’n’B bei poprock stiliais. Alytiškiai žiūrovams pademonstravo ne tik įdomią kūrinio interpretaciją, bet ir savitą choreografiją bei įspūdingus kostiumus. „Džiugu, kad parodėtė mums stilių įvairovę – viską gražiai, nuosekliai apjungėte“, – vertino L.Sungailienė.

 

Choro pasirodymas pranoko E.Seiliaus lūkesčius – komisijos narys teigė tikėjęsis nuobodaus pasirodymo, tačiau galutinis rezultatas jam labai patiko. Liaupsių chorui negailėjo ir K.Zmailaitė bei Mia – abi moterys teigėsi esą sužavėtos. Viso iš komisijos Alytiškiai gavo 40 balų.

Smaragdinis Tauragės choras su generolu Liudu Mikalausku priešaky transliacijos metu atliko kūrinį „Šaukiu aš tautą“. Generolas teigė neatmetantis galimybės iškristi iš projekto, tad tokį kūrinio pasirinkimą motyvavo paprastai – pasak jo, su tokia daina negėda nei eiti pirmyn, nei iškristi. „Man patiko jūsų sprendimas pasiimti muzikos instrumentus“, – L.Mikalausko pasirinkimą kartu su dviem choristėmis groti gitaromis įvertino Mia. K.Zmailaitė liko itin patenkinta kūrinio aranžuote, tačiau priminė choro generolui, jog vertėtų išmokti priimti kritiką. Už pasirodymą atlikėjams dėkojo L.Sungailienė, komisijos narys E.Seilius nepajėgė ištarti nė žodžio.  Komisija Tauragės chorui skyrė maksimalų 40-ties balų įvertinimą.

Dainavo ir vedėjai

Šeštojoje „Chorų karų“ laidoje žiūrovų laukė staigmenos – savo pasirodymu scenoje nustebino laidos vedėja Jurgita Jurkutė – kartu su vaikų choru „Džimba“ ji scenoje sudainavo žaismingą rokenrolą. Jai nusileisti nepanoro ir projektą vedantis V.Šapranauskas, kuris kartu su KTU akademiniu choru „Jaunystė“ laidoje atliko žymiąją Vytauto Kernagio dainą „Suplėšysim į gabalus tuos kolorado vabalus“.

Tiesa, prieš dainuodamas scenoje laidos vedėjas nusprendė pademonstruoti savo gebėjimus diriguoti, tačiau nepaisydama V.Šapranausko pastangų suvaldyti chorą, čia įsikišo D.Beinarytė, suskubusi gelbėti situaciją.

 

Dainuoti solo partiją vakaro vedėjui taip pat neleido kolegos – jam į pagalbą suskubo J.Jurkutė, E.Seilius ir D.Beinarytė. Tas pats KTU choras scenoje pasirodė ir dar kartą – diriguojamas Kauno choro generolės D.Beinarytės žiūrovams jis atliko ištrauką iš miuziklo „Jotvingių rauda“. Tiesioginėje TV3 transliacijoje pasirodė ir žymieji rokeriai „Rebelheart“, kartu su jungtiniu visų miestų choru atlikę dainą „Ant kalno mūrai“.

 

NUORODA Į STRAIPSNĮ

 

{15MIN}