Ugniagesiai Naujiesiems metams siūlo ruoštis kaip stichinei nelaimei

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovai pataria, kaip saugiai sutikti šį šventinį savaitgalį.

Hidrometeorologų duomenimis, dar ir ketvirtadienį snigs. Daugiau sniego iškris vakariniuose, mažiausiai – šiaurės rytiniuose rajonuose. Penktadienio naktį žemiausia temperatūra šiaurės rytiniame pakraštyje gali siekti iki 15 laipsnių šalčio, vakariniuose rajonuose nenukris žemiau kaip 10 laipsnių šalčio, o paryčiais dar šiek tiek pašiltės. Sutinkant Naujuosius metus turėtų būti ramu, be sniego.

Tačiau antroje nakties pusėje užgrius daug sniego nešantis ir pūgas bei vėtras keliantis ciklonas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos primena gyventojams, kaip reikia elgtis, kad šalti orai, sniegas ir pūgos nesugadintų Naujųjų metų sutikimo, rašoma ketvirtadienį išplatintame PAGD pranešime.

Ugniagesiai primygtinai pataria: penktadienio vakarą, jei yra galimybė, geriau pasilikti namie, prieš tai pasirūpinus maisto, vandens ir kuro atsargomis. Jei kartais sutriktų elektros tiekimas, apsirūpinkite žvakėmis, degtukais, žibintuvėliais ir jų atsarginėmis baterijomis. Sandariai uždarykite pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas.

Iš namų išvažiuoti ar išeiti rekomenduojama tik būtiniausiu atveju, nes smarkiai sningant sumažėja matomumas, sutrinka tiek miesto, tiek tarpmiestinio transporto eismas. Be reikalo nevykite į tolimas keliones, jei vykstate, važiuokite ne vienas.

Jei vis dėlto nusprendėte išvykti, pripildykite automobilio degalų baką, apsirenkite lengvais, erdviais ir šiltais drabužiais, įkraukite mobilųjį telefoną, pasirūpinkite maisto ir karštos arbatos atsargomis. Važiuokite magistraliniais arba regioniniais keliais.

Jei vykstate į svečius, perspėkite, kokiu laiku tikitės atvykti. Jeigu automobilis užklimpo sniege, pasilikite jame ir kvieskite pagalbos. Retsykiais paleiskite automobilio variklį ir įjunkite salono šildymą. Tiktai labai svarbu į saloną neprileisti išmetamųjų dujų. Todėl nepamirškite stebėti, kad automobilio išmetamojo vamzdžio neužverstų sniegas.

Kaimo gyventojams, sužinojusiems apie galimą pūgą, reikia paruošti gyvuliams pašaro ir vandens atsargų.

Nesinaudokite savos gamybos elektros šildymo prietaisais, nejunkite kelių į vieną elektros lizdą bei nepalikite jų įjungtų į tinklą be priežiūros.

Perspėkite šeimos narius, artimuosius, kaimynus, kad jie būtų atsargūs pasitikdami metų sandūrą. Nelaimės atveju skambinkite Bendruoju pagalbos telefonu 112, primena ugniagesiai gelbėtojai.

 

NUORODA Į STRAIPSNĮ

 

{15min}