Mokslininkai nuramino moteris: veidrodžiai vis dėlto meluoja

 

Neseniai mokslininkai atliko tyrimą norėdami išsiaiškinti, kaip moterys priima savo atvaizdą veidrodyje. Tyrimo rezultatai buvo išspausdinti leidinyje „PLOS One“, rašo Metro.co.uk.

Tyrėjai atliko eksperimentą ir paaiškėjo, kad vis dėlto negalima tikėti veidrodžiais! Mat moterys mato save veidrodyje mažesnio ūgio, storesnę ir apskritai ne tokią simpatišką, kokia ji yra iš tikrųjų.

Eksperimento metu jo dalyvėms buvo pasiūlyta atlikti paprastus testus: iš akies išmatuoti savo kūno duomenis, kurie paskui buvo palyginti su realiais fiziniais duomenimis. Pavyzdžiui, buvo pasiūlyta atidžiai pažiūrėti į savo rankos plaštaką, o paskui rodomuoju pirštu parodyti į pirštų nagus ir slankstelius.

 

Paaiškėjo, kad visos eskperimento dalyvės paplatino savo plaštakas vidutiniškai dviem trečdaliais, o beveik trečdaliu sutrumpino pirštų ilgį.

Todėl tyrimo autoriai padarė išvadą, kad visi žmonės linkę visų savo kūno dalių padidinti platumą ir sumažinti ilgumą. Ypač tai būdinga moterims, kadangi jos teikia didesnę reikšmę savo išvaizdai.

 

{alfa2}