Miesto mero kreipimasis į mažeikiškius

Rugsėjo 23-ąją pasirašius finansavimo ir administravimo sutartį, senamiestyje prasidėjo projekto „Laisvės gatvės dalies viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas“ rangos darbai.

Drįstu teigti – visų laukti darbai, nes negalėčiau patikėti, kad kas nors nenorėtų gyventi gražesnėje aplinkoje.

 

Darbų numatyta daug: dviejų juostų važiuojamoji dalis nuo Vilniaus iki Laižuvos gatvės; ties susikirtimais su skersinėmis gatvėmis – papildomos išsukimo juostos; nuo Laižuvos iki Viekšnių gatvės – keturios eismo juostos;

 

bendrai valdoma šviesoforų sistema; lygiagreti gatvės ašiai atskira automobilių parkavimo juosta; pakeltos pėsčiųjų perėjos;

 

dviračių juostos; tolygus gatvės apšvietimas, šviestuvų atramas ir jų galvų dizainą priderinant prie bendro gatvės charakterio;

 

važiuojamosios gatvės dalies asfalto danga; požeminės komunikacijos; betono plytelių ir trinkelių šaligatvių danga; trejos augalų kompozicijos; su gatve besiribojantys trys skverai; viešasis tualetas; dviračių stovai; suoleliai, šiukšliadėžės, gėlynai ir kt.

Šiems darbams – grynai statybos darbams – skirta 11 mln. 203 tūkst. litų.

 

Per dvejus metus Mažeikiai neatpažįstamai pasikeis, nes starto laukia ir kitų gatvių sutvarkymo projektai. Esu tikras, kad vėliau mes visi ne kartą pasidžiaugsime atjaunėjusiu, kitomis spalvomis nušvitusiu miestu.

 

Gyvenimas taip jau surėdytas, kad norint kažką gauti reikia kažko atsisakyti. Norint žengti į ateitį reikia atsisveikinti su praeitimi. Ir tas atsisveikinimas dažniausiai būna skausmingas. Pagal projektą, Laisvės gatvėje teks nupjauti 236 medžius ir naujai pasodinti 327. Aš nesu nei architektas, nei apželdintojas, todėl turiu pasitikėti specialistų išvadomis. Labai prašau – pasitikėkite ir Jūs.

 

Visada atsiras norinčiųjų „drumsti vandenį“ ir prisidengiant natūraliais žmonių jausmais siekti savo tikslų. Todėl kviečiu nesivadovauti nuogirdomis, o bet kuriuo klausimu kreiptis į Savivaldybės specialistus arba į mane asmeniškai. Mes, savo ruožtu, irgi stengsimės apie vykdomus darbus kaip galima išsamiau periodiškai informuoti visuomenę.

 

Labai atsiprašau visų, kad kurį laiką teks patirti šiokių tokių nepatogumų. Deja, tai neišvengiama vykdant tokio masto darbus. Kviečiu visus susitelkimui, tarpusavio supratimui ir konstruktyviam iškylančių klausimų sprendimui, grįstam geranoriškumu bei abipuse pagarba.

Savivaldybės meras                                        Vilhelmas Džiugelis   

 

Mažeikių rajono savivaldybė

 

{parasas}