Ką valgyti, kad lavėtų atmintis?

Tinkama mityba padeda ne tik nepriaugti svorio, apsisaugoti nuo širdies ar kraujagyslių ligų, tačiau ir lavinti atmintį. Tereikia žinoti 9 maisto produktus ir gėrimus.

Kaip praneša portalas CookingLight.com, nėra jokio gydymo, kuris įveiktų Alzheimerio ligą ar silpnaprotystę, tačiau yra būdų, kaip jas pristabdyti.

Taigi, ką valgyti ir gerti, kad atmintis mūsų neapleistų?

 

1. Gervuogės. Vyresniems žmonėms sunku išmokti naujų šokio judesių ar prisiminti užsienio kalbos žodžius, mat smegenų ląstelės turi  apdirbti naują informaciją „kalbėdamos“ viena su kita. Gervuogės gali užtikrinti ląstelių „kalbėjimąsi“. Jose gausu antioksidanto polifenolio, kuris skatina neuronų veiklą, o tuomet jūsų smegenys gali sugerti naują informaciją.

 

2. Kava. Suomių mokslininkai atskleidė vieną faktą, kad 3 -5 puodeliai kavos kasdien padeda kovoti su silpnaprotyste. Kovoti padeda kofeinas i antioksidantai.

 

3. Obuoliai. Šiuose vaisiuose gausu kvercetino, kuris apsaugo smegenų ląsteles nuo laisvų radikalų atakos. Patariama valgyti obuolius su žievelėmis, mat gausite daugiau šio natūralaus bioflavonoido.

 

4. Šokoladas. Šis saldėsis gali ne tik sumažinti kraujospūdį, tačiau padeda sukoncentruoti mintis ir išlaikyti „aštrų“ protą. Jo reikėtų suvalgyti apie 10 gramų kasdien. Kakavoje esantis polifenolis skatina kraujotaką į smegenis.

 

5. Cinamonas. Keli žiupsneliai šio prieskonio deserte išgelbės smegenų ląsteles nuo mirties.

 

6. Špinatai. Juose gausu vitamino E ir K bei folato, kurie trukdo vystytis silpnaprotystei.

 

7. Lašiša. Joje gausu Omega 3 riebalų, kurie ne tik sveika širdžiai, bet ir pilkosioms smegenų ląstelėms.

 

8. Kario prieskoniai.  Šiame prieskonyje esanti kurkuma pamažu įveikia beta amiloido baltymą, kuris turi įtakos silpnaprotystės vešėjimui. Taip pat šis prieskonis išvalo kraujagysles, o kraujas tuomet gali laisvai keliauti į smegenis.

 

9. Vynuogių sultys. Tai, kas padeda širdžiai padeda ir smegenims. Šiose sultyse yra polifenolio, kaip ir raudonajame vyne, kuris gerina ne tik erdvinį mąstymą,  tačiau ir kalbėjimo įgūdžius.

 

{valstietis2}