Židikuose vyko kūrybinės stovyklos „Atgaja“ uždarymo šventė

Birželio 21 d. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys ir Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Violenita Juškevičiūtė dalyvavo Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos organizuotos stovyklos „Atgaja“ uždarymo šventėje.

Šventės uždaryme jaunuoliai teatralizuotai pristatė Židikų miestelio istoriją. Šiemet teatro subtilybes pažinti padėjo Telšių Žemaitės teatro režisierė Laimutė Pacevičienė kartu su Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Rūta Simutiene.

 

Mokyklos salėje buvo eksponuojami mokinių grafikos ir tapybos ant šilko darbai. „Dailės mokytojos Ingos Šilinskaitės mokinių darbai sužavėjo subtilumu bei profesionalumu“, – teigė S. Šiurys.

Svečius taip pat linksmino jungtinis mokinių orkestras. Šventės pasirodymui pasirengti bei jaunuolių muzikinius gebėjimus stovykloje lavinti padėjo mokytojas iš Latvijos Kalnu vidurinės mokyklos Artis Šulbergs kartu su mokytojomis Natalija Burbiene bei Ramune Šakinskiene.

Šventės pabaigoje Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės direktorės pavaduotojai ugdymui Laimai Bartkuvienei už nuoširdų ir kūrybišką vadovavimą „Atgajos“ stovyklai bei dailės mokytojai I. Šilinskaitei už ilgametį kūrybingą darbą, mokant jaunimą meno paslapčių, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas S. Šiurys įteikė Mero padėkos raštus.

 

Telšių Žemaitės teatro režisierei Laimutei Pacevičienei ir Latvijos Kalnu vidurinės mokyklos mokytojui Arčiui Šulbergs  buvo įteikti Švietimo skyriaus padėkos raštai.

 

Stovyklos „Atgaja“ organizuojamos jau penkiolika metų iš eilės. Per šį laikotarpį apie 400 mokinių turėjo galimybę dalyvauti vaikų vasaros poilsio ir užimtumo programose. Šiemet, dešimt dienų, savo gebėjimus mokiniai tobulino teatrinio meno, muzikos, tapybos ant šilko bei grafikos srityse.

 

Jau daug metų vasaros stovyklose darbuojasi mokytojos Lidija Končiutė, Saulė Ragulienė, Daiva Želvienė, Rūta Simutiene, Natalija Burbiene, Ramune Šakinskiene ir kiti laiko bei jėgų neskaičiuojantys pedagogai. Po darbų studijoje su jaunimu bendrauja mokytoja Joana Lopušinskaitė ir bibliotekininkė Lina Efeoglou.

 

Šiemet stovykloje dalyvavo apie 50 mokinių. Kelerius metus kartu su Židikų Marijos Pečkauskaitės mokyklos mokiniais savo specialiuosius gebėjimus lavina ir socialiniai partneriai – Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazistai, Latvijos Respublikos Kalnu vidurinės mokyklos, Lenkijos Seinų Simono Konarskio bendrojo lavinimo mokyklų komplekso mokiniai ir po kelis vaikus iš Joniškio bei Panevėžio mokyklų.

 

Mažeikių rajono savivaldybė, ryšių su visuomene skyrius

 

{parasas}