Merkel: Lietuva, turite puikią prezidentę

Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei nereikia patarimų, kaip tvarkytis su Rusija, pareiškė šalyje viešinti Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

„Aš manau, kad jūs turite puikią prezidentę ir jai nereikia patarimų, kaip jai elgtis su atsakingais Rusijos asmenimis. Aš manau, kad ji susitvarkys“, – sakė A. Merkel spaudos konferencijoje Vilniuje. Ji buvo paklausta, ką galėtų patarti Lietuvai, kaip lietuviams išlikti ambicingiems santykiuose su Rusija, pabrėžti svarbius dalykus, tačiau kartu palaikyti gerus santykius su Rusijos vadovais.

 

A. Merkel svarstė besitikinti, kad santykius su Rusija plėtos visos Europos Sąjungos šalys.

„Manau, tai dvasia, prie kurios turime prisidėti – turime pasakyti Rusijai, kad visos Europos Sąjungos narės nori draugiškų santykių su ja. Būkite malonūs, atviri. Gal su kai kuriomis šalimis yra sunkiau istoriniu požiūriu bendrauti“, – sakė ji.

 

A. Merkel taip pat deklaravo, kad palaiko Lietuvos siekį statyti atominę elektrinę, tačiau atsargiai komentavo Vokietijos įmonių planus šiame projekte.

„Mes Vokietijoje visada, taipogi ir Ignalinos AE uždarymo fazėje, sakėme, kad remiame Lietuvos siekį statyti naują modernią elektrinę, jei ji to nori“, – sakė A. Merkel.

 

„Dar kartą kartoju – mes padarysime viską, kad šis politiškai norimas statinys, ir mūsų taipogi remiamas statinys, būtų deleguotas tam tikriems investuotojams“, – taip per vertėją spaudos konferencijoje sakė kanclerė. Ji taip pat kalbėjo, jog energetinė situacija Lietuvoje nėra gera, nes Baltijos valstybės yra izoliuotos nuo Europos Sąjungos energetikos tinklų, žadėjo apie tai kalbėti Europos vadovų susitikimuose.

 

„Dvišaliai santykiai nekelia jokių abejonių. Mes remiame Lietuvą, o Lietuva – mus“, – sakė A. Merkel.
„Žinoma, ekonominės krizės metu sekėme, kaip Lietuvai buvo sunku. Tai buvo apskritai pasaulinė krizė. Džiaugiamės, kad Lietuvoje yra matomas ekonomikos augimas, jis matyti ir Vokietijoje. Sutarėme, kad tik griežtas augimo pakto laikymasis gali padėti išeiti iš krizės: biudžeto konsolidavimas gali ilgu laiku sukurti bazę, kad mes galime sėkmingai kurti ekonomiką. Nors Vokietijoje buvo sunkumų, politinių diskusijų, žinoma, tokių buvo ir Lietuvoje“, – kalbėjo kanclerė.

 

D. Grybauskaitė savo ruožtu deklaravo mananti, kad Vokietijos ir Lietuvos santykiai yra labai geri.

„Noriu konstatuoti, kad Lietuva visada jautė ir žinojo Vokietijos palaikymą Europos Sąjungos viduje. Vokietija buvo ta šalis, kurios dėka Lietuva tapo Europos Sąjungos nare, kurios dėka tapo NATO nare, kurios dėka daugelis projektų juda į priekį ir Lietuva to nepamiršta“, – sakė Lietuvos prezidentė.

 

{alfa2}