Šalies gyventojai palaiko atominės elektrinės statybos Lietuvoje idėją

61 procentas Lietuvos gyventojų mano, kad tikslingiau statyti atominę elektrinę šalyje ir joje gaminti elektros energiją, 12 procentų – elektrą pirkti užsienyje, 27 procentai – neturi nuomonės. Tokius rezultatus parodė šių metų sausį LEO LT užsakymu atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa.
„Svarbiausiu ženklu laikome, tai, kad visuomenė palaiko naujosios atominės elektrinės projektą, savo mastu lenkiantį visus iki šiol nepriklausomoje Lietuvoje įgyvendintus projektus, o nuolat teikdami informaciją apie jo eigą ir rezultatus tikimės jos pasitikėjimą didinti”, – sako LEO LT valdybos pirmininkas Gintautas Mažeika.

Pasak jo, akcininkams pristatytame veiksmų plane LEO LT veiklos strategijai įgyvendinti svarbiausiu prioritetu išskiriama naujosios atominės elektrinės statyba, kurios parengiamieji darbai vykdomi tiksliai pagal numatytą grafiką

„Tikime, kad naujosios atominės elektrinės projektas bus įgyvendintas numatytu laiku ir esame parengę konkrečių veiksmų planą tam pasiekti”, – tikina G. Mažeika.

Sausį atliktos apklausos duomenimis, 61 procentas gyventojų svarbiausiu LEO LT įkūrimo tikslu įvardija naujosios atominės elektrinės projektą, 48 procentai – Lietuvos elektros tinklų sujungimą su Vakarų Europos tinklais ir 47 procentai – sklandaus elektros perdavimo ir skirstymo užtikrinimą.

Reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa LEO LT užsakymu buvo atliekama 2009 m. sausio 8 – 12 dienomis. Tyrimą atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus”. Tyrimo metu buvo apklausti 18 metų ir vyresni 20 šalies miestų ir 63 kaimų gyventojai.

2008 metų gegužės 20 dieną įkurta LEO LT yra nacionalinė elektros energetikos bendrovė, per savo antrines įmones valdanti pagrindinę Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemos dalį – elektros energijos perdavimo ir skirstomuosius tinklus. 61,7 proc. LEO LT akcijų valdo Lietuvos Respublikos Vyriausybė, 38,3 proc. – bendrovė „NDX Energija”.