„Orlen Lietuva“ likimas gali paaiškėti jau šį mėnesį

Lenkijos valstybės valdomas naftos koncernas „PKN Orlen“ jau šį mėnesį gali gauti patarėjų rekomendacijų, ką daryti su valdomu vieninteliu Baltijos šalyse naftos kompleksu „Orlen Lietuva“, rašo Lenkijos verslo leidinys „The Warsaw Business Journal“.

 

„Vadovybė galės priimti sprendimą dėl „Orlen Lietuvos“, tik kai patarėjas surinks informacijos apie galimus investuotojus. Turėtume gauti tokią informaciją iki mėnesio pabaigos“, – pareiškė „PKN Orlen“ vadovas Jacekas Krawiecas, tačiau, anot jo, kol kas sunku sakyti, kokia iš galimybių yra labiausiai tikėtina.

 

„PKN Orlen“ praėjusio mėnesio viduryje pasirinkus Japonijos investicijų banką „Nomura“ patarėju „Orlen Lietuvos“ likimo klausimais, vėl pasklido kalbos apie galimą Lietuvos naftos perdirbimo komplekso pardavimą.

 

Neįvardyti Rusijos įmonių atstovai teigia, kad „Orlen Lietuvos kaina gali siekti iki 750 mln. JAV dolerių. Tačiau „PKN Orlen“ lyg ir leidžia suprasti, kad sandoris galėtų būti įgyvendintas, jeigu kaina viršytų 2 mlrd. JAV dolerių.

 

{alfa2}