Siūlo suvienodinti ligos pašalpų mokėjimo sąlygas

 

Teisingumo ministerija parengė projektus, kuriais siūloma statutiniams pareigūnams mokamų ligos pašalpų dydį suvienodinti su bendra visiems asmenims galiojančia tvarka. Nuo šių metų gegužės 1 d. įsigaliojus Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimams, sumažėjo iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų darbuotojų laikinojo nedarbingumo metu mokama ligos pašalpa.

Ši pašalpa nuo trečiosios iki septintosios laikinojo nedarbingumo dienos mokama 40 procentų, o nuo aštuntosios laikinojo nedarbingumo dienos – 80 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio. Tokia tvarka iki šiol negalioja tik statutiniams pareigūnams, kuriems 100 proc. darbo užmokesčio kompensacijos mokamos visais nedarbingumo atvejais.

 

Vyriausybės pavedimu Teisingumo ministerija parengė siūlymą sumažinti šių pašalpų dydį pareigūnams, kaip ir visiems piliečiams, siekiant užtikrinti asmenų lygiateisiškumo principą. Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus teigimu, jei valstybė mažina įstatymuose nustatytas socialines garantijas, tai turėtų būti daroma nuosekliai ir sistemiškai, proporcingai mažinant jas visiems, kurie turi teisę jas gauti.

 

„Įstatymų nuostatos turi būti taikomos vadovaujantis teisingumo ir pagrįstumo principais. Nematau logikos, kodėl, pavyzdžiui, vaiką slaugantis statutinis pareigūnas turėtų gauti didesnę pašalpą, nei bet kuris kitas tai darantis asmuo“, – sako R. Šimašius.

 

Patvirtinus siūlomą tvarką, valstybė ne tik užtikrintų lygiateisiškumo ir solidarumo principus, tačiau taip pat sutaupytų nemažai biudžeto lėšų ir užkirstų kelią galimiems piktnaudžiavimams ligos pašalpomis.

 

Minėtame įstatyme nustatyta, kad atsižvelgiant į dabartines valstybės biudžeto finansine alimybes, tokia ligos pašalpų mokėjimo tvarka bus taikoma laikinai, t.y. iki 2010 m. gruodžio 31 d.

 

www.infomazeikiai.lt