Šeštadienį – pasaulio krepšinio čempionato startas

Šeštadienį Turkijoje prasidės 16-asis pasaulio vyrų krepšinio čempionatas, kuriame dalyvaus 24 komandos, suskirstytos į keturias grupes. Lietuvos rinktinė žais D grupėje Izmyre kartu su Ispanijos, Prancūzijos, Kanados, Naujosios Zelandijos ir Libano komandomis.

 

A grupėje Kaiseryje žais Serbija, Argentina, Australija, Jordanija, Vokietija ir Angola, B grupėje Stambule – Kroatija, Brazilija, Tunisas, Slovėnija, Iranas ir JAV, o C grupėje Ankaroje – Kinija, Turkija, Rusija, Puerto Rikas, Dramblio Kaulo Krantas ir Graikija.

 

Į antkrintamąsias varžybas pateks po keturias geriausias kiekvienos grupės komandas. Kaip žinoma, Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) Lietuvos rinktinei suteikė vardinį kvietimą dalyvauti pasaulio pirmenybėse.

 

Tarp čempionato arbitrų bus vilnietis Romualdas Brazauskas, o krepšinio aistruolius linksmins Klaipėdos universiteto šokėjų grupė „Leader dance”. Čempionato, kuris baigsis rugsėjo 12 dieną, favorite laikoma JAV komanda, o nugalėtojų titulą gins Europos čempionai ispanai, kurių gretose nebus NBA čempiono Pau Gasolio iš „Los Angeles Lakers”.

 

Lietuvos rinktinė pasaulio čempionate dalyvaus trečią kartą. 1998 ir 2006 metų planetos pirmenybėse lietuviai buvo septinti.

 

Primename, kad Lietuvos rinktinė šeštadienį žais su Naujosios Zelandijos krepšininkais. Tiesioginė transliacija per TV3, 16.00 val.. 

 

{valstietis2}