„Mažeikių“ krepšininkų savaitgalio pasiekimai

„Mažeikiai“ po antrojo etapo – treti
Šeštadienį pergalę kovoje dėl trečiosios vietos Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliariajame sezone iškovojo „Mažeikių“ (26-16) klubas. Mažeikiečiai savo aikštelėje 76:59 (14–20, 12–15, 31–14, 19–10) palaužė antroje vietoje likusį „KK Radviliškį“ (27-15).

„Mažeikiai“ rungtynes pradėjo itin prastai, nepataikė lengvų metimų, nespėjo gynyboje, ko pasekoje „KK Radviliškis“ prieš ilgąją pertrauką turėjo 9 taškų persvarą. Tačiau situacija kardinaliai pasikeitė prasidėjus trečiajam kėliniui: „Mažeikiai“ pradėjo spausti varžovus, greitomis atakomis ne tik panaikino deficitą, tačiau prieš ketvirtąjį kėlinį susikrovė ir 8 taškų persvarą, kurią lemiamame ketvirtyje tik dar labiau padidino.

„Mažeikiai“ ketvirtfinalyje susitiks su Kauno „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ ir „Šilutės“ poros nugalėtoju. Pirmosios serijos rungtynės (serija iki 2 pergalių) bus žaidžiamos Mažeikiuose kovo 30 dieną, 18:00 valandą.

„Mažeikiai“: J.Warrenas (6 atk. kam., 2 blk.) 14, M.Kumpys (7 atk. kam.) 12, D.Vaitelis (6 atk. kam.) ir M.Šidlauskas po 10, B.Harrisonas (7 rez. perd., 6 kld.) 9, M.Norkus (7 atk. kam.) 8, M.Gužauskis ir V.Kazlauskas po 6, V.Lukša – 1.

„KK Radviliškis“: M.Binza ir R.Rauktys po 14, Ž.Kuklierius (7 kld.) 11, D.Rekašius 10.

„Mažeikiai“ nusileido „Merestai“, tačiau išliko padėties šeimininkais

Šeštadienį nesėkmę po itin atkaklios kovos Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) patyrė „Mažeikių“ (25-16) klubas, kuris išvykoje 64:66 (19:19, 19:17, 14:14, 12:16) nusileido Pakruojo „Merestai“ (25-16). Nepaisant šios nesėkmės mažeikiškiai išsaugojo šansus kovoti dėl trečiosios vietos reguliariajame sezone, tačiau pastariesiems būtina pergale rytojaus dienos rungtynėse.

Rungtynes 6 taškais be atsako pradėjo šeimininkai – 0:6. Tačiau „Mažeikiai“ nenorėjo leisti varžovams pabėgti. Jau įpusėjus kėliniui pastarieji turėjo minimalų pranašumą – 11:10. Tačiau netrukus šeimininkai surengė dar vieną spurtą 8:0 ir vėl nutolo – 11:18. Besibaigiant kėliniui „Mažeikiai“ sužaidė sėkmingiau ir išlygino rezultatą – 19:19.

Antrąjį kėlinį dar vienu spurtu pradėjo „Meresta“ – 19:25. Įpusėjus kėliniui šeimininkai ir toliau išlaikė pranašumą – 25:33. Kėliniui einant link pabaigos B.Harrisono ir M.Gužauskio vedini svečiai priartėjo iki minimumo – 35:36. Netrukus „Mažeikiai“ pelnė dar 3 taškus ir ilsėtis išėjo jau turėdami 2 taškų persvarą – 38:36.

Trečiasis kėlinys prasidėjo nerezultatyviai, o „Mažeikiai“ pirmuosius taškus jame pelnė sužaidus 4 minutes (40:40). Visą kėlinį komandos žaidė taškas į tašką, o rezultatas išlygintas būdavo vos ne kiekvieną ataką. Po trečiojo kėlinio „Mažeikiai“ pirmavo tais pačiais 2 taškais – 52:50.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo taikliu M.Norkaus metimu – 54:50. Įpusėjus lemiamam ketvirčiui niekas ir toliau nebuvo aišku – 56:56. Netrukus baudos metimą pataikė M.Kumpis, dvitaškį pridėjo T.Druktenis ir A.Rudys nieko nelaukęs paprašė minutės pertraukėlės (56:59). Likus žaisti 3 minutes J.Warrenas prasižengė ketvirtąjį kartą, o S.Raziulis pataikė vieną baudą – 56:60.

Tačiau čia pat žaibiškai tritaškį pataikė B.Harrisonas, dar tu taškus pridėjo M.Šidlauskas ir „Mažeikiai“ susigrąžino persvarą – 61:60. Keturis taškus iš eilės pelnė S.Slivka ir vėl sugrąžino persvarą „Merestai“ – 61:64. Netrukus B.Harrisonas blokavo šeimininkų aukštaūgio mėginimą dėti į krepšį, tačiau čia pat sužingsniavo. J.Warrenas varžovą sustabdė pražanga, o jis pataikė vieną baudą – 61:65. „Mažeikiai“ dar mėgino gelbėtis, tačiau laiko buvo per mažai.

„Meresta“: S.Slivka (12 atk. kam.) 22, M.Kumpis (7 atk. kam.) ir A.Danusevičius po 10.

„Mažeikiai“: B.Harrisonas (10 rez. perd.) 17, M.Šidlauskas (6 per. kam.) 16, J.Warrenas (12 atk. kam., 5/16 metimai „iš žaidimo“) 12, M.Norkus 7, M.Gužauskis 5, V.Lukša 4, D.Vaitelis 2, V.Kazlauskas – 1.

Rytoj „Mažeikiai“ namuose lemiamose rungtynėse dėl trečios vietos susikaus su „KK Radviliškio ekipa“, kuri šiandien be dviejų lyderių tik po pratęsimo nusileido „Pieno žvaigždėms“.