Dešimtasis – jubiliejinis žemaitijos šachmatų, šaškių turnyras Sedoje

Jau dešimtą kartą Sedoje susirinko Žemaitijos rajonų ir seniūnijų atstovai išbandyti jėgas šachmatų ir šaškių rungtyse.

Miestų įskaitoje geriausiai sekėsi mažeikiškiams. Nežiūrint į tai, kad dabartinis rajono lyderis Raimondas Paškevičius sirguliavo, pirmoje rajono lentoje surinko 2,5 taško (individual.:3-4vieta), antroje lentoje Gintaras Paulauskas surinko 4 taškus (induvidual.: 1vieta), trečioje lentoje žaidęs Egidijus Petrikas surinko 4,5 taško (induvidual.: 1vieta).

 

Viso Mažeikių r. komanda surinkusi 7 komandinius taškus užėmė pirmąją komandinę vietą. Iki paskutinio turo pirmavusi Telšių moksleivių komanda paskutiniame ture susitiko su mūsų rajono atstovais. Nors jiems pakako lygiųjų pirmąjai vietai išlaikyti, bet didesnė patirtis ir sportinė sėkmė buvo mūsų rajono atstovų pusėje, laimėję susitikimą 2,5 : 0,5 mažeikiškiai telšiškius su 6 komandiniais taškais nustūmė į  antrają vietą.

 

Trečioji vieta atiteko tiek pat taškų surinkusiai Gargždų komandai, nes jų papildomi rodikliai buvo blogesni.

 

Ketvirta Skuodo, penkta N. Akmenės, šešta Telšių antroji komanda.

 

Kaimo įskaitoje pirmoji vieta atiteko Vėžaičių sen.  – 8 taškai, antrą-ketvirtąją vietas pasidalino trys komandos, kurios surinko po  4 taškus, kas parodo, kad varžybos buvo permainingos ir atkaklios.

 

Papildomi rodikliai geresni buvo sekančia tvarka: Salantų sen.,  Varnių sen., Sedos sen.

 

Atskiroje grupėje induvidualiai rungtyniavo moterys. Šachmatų rungtyje geriausiai sekėsi: Gretei Rimkūnaitei, Ramunei Ruginienei, Gintarei Rimkūnaitei;

 

šaškėmis žaidusioms: Daliai Nakčiūnienei, Ramunei Ruginienei, Gretei Rimkūnaitei.

 

Atskiroje grupėje rungtyniavo ir vyrų šaškininkų komandos. Jų čia buvo devynios. Po atkaklių kovų baigėsi taip pat Mažeikių I komandos pergale – 14 taškų, antri – Telšių, treti  – Sedos atstovai.

 

Po pietų suvažiavę pradėjo rungtyniauti jaunieji šachmatininkai. Rungtyniaujama buvo dviejose įskaitose.

 

Jaunesnių įskaitoje geriau sekėsi visiem trim Mažeikių atstovams. Pirmoji vieta atiteko Marijai Butrimaitei. Nors amžiumi ji kiek vyrenė už kitus, bet šachmatais žaidžia tiek pat kaip ir kiti šios įskaitos žaidėjai.

 

Antras  – Nicholas Sidabras, trečias  – Einaras Valčianavičius; vyresnių įskaitoje paskutiniame rate prie pirmos lentos rungėsi telšiškis Tautvydas Daubaris ir mažeikiškis Vilius Gricius, kuriam dėl pirmos vietos būtina buvo tik pergalė. Deja, bet geriau sekėsi Telšių atstovui jis ir liko nugalėtojas šioje įskaitoje, o pralaimėjęs V.Griciaus nukrito net į penktą vietą, antrą-trečiąją vietas, po vienodai taškų surinkę, užėmė Saida Balkutė (Telšiai) ir Lukas Remeika (Mažeikiai)

 

{parasas}