Policija rugsėjo mėnesį skelbia saugaus eismo mėnesiu

Rugsėjo 1-ąją Lietuvoje prasideda nauji mokslo metai. Ši diena įsimintina ne tik pirmą kartą į mokyklą žengiančiam vaikui, bet ir tėvams, šeimai, mokyklos bendruomenei. Tačiau neilgai trunkančią šventinę nuotaiką keičia kasdienis darbas-mokslo žinių siekimas, kelias į mokyklą ir grįžimas namo. Vaikų saugumas kelyje didele dalimi priklauso nuo suaugusiųjų požiūrio į saugų eismą. Deja, kiekvienais metais per eismo įvykius nukenčia vaikai.

 

Mažeikių rajono policijos komisariatas, siekdamas atkreipti dėmesį į tai, kad prasidėjus naujiesiems mokslo metams gatvėse padaugės vaikučių ir, kad jiems būtų saugu kelyje į mokyklą ir iš jos, skatina visus eismo dalyvius, ypač suaugusiuosius, būti drausmingais ir atsakingais už savo elgesį kelyje ir rugsėjo mėnesį skelbia saugaus eismo mėnesiu.

 

Na, o Danijos ambasada ir partneriai, penkios Lietuvoje dirbančios Danijos kompanijos-kartu su Statoil, bendradarbiaudamos su Lietuvos policija, Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija ir radijo stotimi „Laisvoji banga“, visose Lietuvos savivaldybėse vykdo saugaus eismo kampaniją „SAUGOKIME VAIKUS KELIUOSE“.

Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai dalins plakatus ir knygų skirtukus mokykloms, viešosioms įstaigoms.

 

Mažeikių mieste ir rajone policijos pareigūnai rugsėjo mėnesį skirs maksimalias policijos patrulių pajėgas eismo saugumui užtikrinti miesto gatvėse, rajono keliuose, stiprins vairuotojų ir pėsčiųjų kontrolę.

Pareigūnai kontroliuos, ar vairuotojai vykdo Kelių eismo taisyklėse nustatytas pareigas pėstiesiems eismo dalyviams (praleidžia juos pėsčiųjų perėjose). Taip pat didelis dėmesys bus kreipiamas ir į pėsčiųjų pareigų laikymąsi.

 

Eismo įvykių analizė parodė, kad vis dažniau eismo įvykiuose nukenčia per nereguliuojamas pėsčiųjų perėjas einantys pėstieji. Pėstieji eismo dalyviai, kaip ir vairuotojai, privalo imtis visų būtinų atsargumo priemonių, nekelti pavojaus kitų eismo dalyvių saugumui, laikytis Kelių eismo taisyklėse nustatytų pareigų pėstiesiems.

 

Prie mokyklų (prieš pamokas ir po jų) bus organizuojami trumpalaikiai reidai, kurių metu bus tikrinamos transporto priemonės, kurias vairuoja mokiniai. Taip pat bus atkreipiamas dėmesys į vaikus, važiuojančius dviračiais, tikrinama, ar vaikai turi atšvaitus.

 

Taip pat planuojama organizuoti atsitiktinius mokyklinių, maršrutinių autobusų vairuotojų bei kitas transporto priemones vairuojančių vairuotojų blaivumo patikrinimus.

Rugsėjo 13-19 d. vyks prevencinė priemonė „Saugos diržų naudojimo, vaikų vežimo automobiliuose kontrolė“.

 

Telšių aps. VPK Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai įspėja miesto, rajono gyventojus ir svečius būti atsargesniems pėsčiųjų perėjose, apdairesniems prieš žengiant į važiuojamąją kelio dalį.

 

ŠALTINIS: Mažeikių r.Pk    

{parasas}