Vėl sugrįžta karščiai

Savaitgalį Lietuvą vėl užplūs pavojingai karšti ir tvankūs orai. Oro temperatūra dienomis kils gerokai virš 30 laipsnių karščio, daug kur kils liūtys, vietomis audros su perkūnija, kruša ir škvalu.
Karas tarp Rusijos karščio ir vėsesnio oro virš vakarų Europos tęsiasi. Lietuva toliau išlieka ant „fronto“ linijos, kertančios karštį ir vėsą. Šį savaitgalį karštis žada nugalėti ir į Lietuvą bent keletui dienų sugrįš kaitra, nors savaitės pradžioje orai šalyje buvo kontrastingi ir šilti.

Penktadienį iš rytų ims plūsti itin karštas Rusijos kilmės oras. Ties vakariniais rajonais karštis susidurs su vėsesniu, jūrinės kilmės oru. To pasekmė bus smarkios liūtys, perkūnijos, galima kruša ir škvalas. Tuo tarpu rytiniuose rajonuose gali iš viso nelyti. Oro temperatūra naktį numatoma 15-20, dieną vakariniuose rajonuose 24-28, rytiniuose 29-34 laipsniai karščio.

 

Šeštadienį orai žada išlikti panašūs į penktadienio. Trumpos liūtys su perkūnija toliau merks vakarų Lietuvą, tuo tarpu rytiniuose rajonuose numatoma kaitra. Pūs gūsingas pietryčių vėjas. Oro temperatūra naktį kris tik iki 18-23, dieną pajūryje bus apie 24-26, rytiniuose rajonuose net 30-35 laipsniai karščio.

 

Sekmadienį iš vakarų vis smarkiau skverbsis lietus ir šiek tiek vėsesni orai. Palis, daugelyje rajonų griaudės perkūnija. Toliau pūs gūsingas pietų, pereinantis į vakarų vėjas. Žemiausia oro temperatūra naktį numatoma 17-22, aukščiausia dieną 24-29, kai kur iki 33 laipsnių karščio.

 

Kitos savaitės pirmoje pusėje papūs gaivesnis vakaris, orai bent kuriam laikui žada tapti truputį vėsesni, netvankūs. Tačiau šalta nebus, oro temperatūra dienomis savaitės viduryje vėl priartės prie 30 laipsnių šilumos.

 

ŠALTINIS: orai.lt

{parasas}