Šalyje yra 33 tūkst. bedarbių, įgijusių aukštąjį išsilavinimą

Šiemet, palyginti su 2006 metais, kai stojo mokytis šiemetiniai bakalaurai, iš paklausiausių specialybių dešimtuko pasitraukė draudimo agentai ir socialiniai pedagogai, o atsirado tie, kurių nebuvo 2006-aisiais – techninės įrangos pardavimo atstovai, apskaitos ir buhalterijos specialistai, rašo dienraštis „Lietuvos rytas”.

 

Pasak dienraščio, per ketverius metus paklausiausių specialybių dešimtuko viršūnė iš esmės nesikeitė. Ir prieš ketverius metus, ir šiandien yra reikalingiausi vadybininkai ir produktų vadovai, nors tokių daugiausiai yra ir bedarbių sąraše.

 

Prieš ketverius metus tarp bedarbių daugiausia buvo bendrojo ugdymo mokytojų, inžinierių, buhalterių ir vadybininkų. Iš viso šalyje yra 33 tūkst. bedarbių, įgijusių aukštąjį išsilavinimą. Jie sudaro 10 procentų tų, kuriems nesiseka įsitvirtinti darbo rinkoje.

 

Dienraščio pateiktais Lietuvos darbo biržos duomenimis, šiemet tarp bedarbių yra 7,3 tūkst. pernai aukštąsias mokyklas baigusių jaunų žmonių, 3 tūkst. jų darbo biržose įsiregistravo šįmet, po dvylikos mėnesių savarankiškų darbo paieškų.

 

Tarp labiausiai išsilavinusių jaunų bedarbių pusė baigė universitetus, pusė – kolegijas.

 

{diena2}