A. Rudys: „Antrąkart laimėta bronza, euforijos nebesukėlė“

A. Rudys

Pasibaigus NKL sezonui krepšininkai turi puikią progą pailsėti ir atsikvėpti po įtemptų sezono rungtynių. Tokią pat galimybę turi ir treneriai, kuriems vasara – atostogų metas, tikrąją šio žodžio prasme. Portalas www.infoMažeikiai.lt nusprendė atostogoms dar neįsibėgėjus, pakalbinti Mažeikių „Mažeikiai“ trenerį Aloyzą Rudį apie praėjusį krepšinio sezoną, ateities planus ir pasmalsauti apie asmeninį gyvenimą.

 Jau antrus metus iš eilės iškovojate NKL bronzą. Sakykite, Jūs kaip treneris, esate patenkintas pasiektais rezultatais? 

 

Pirmais metais, kai po trijų metų pertraukos vėl grįžau į Mažeikius, iškovota trečia vieta NKL lygoje visai komandai ir man, suteikė didžiulį džiaugsmą. Visi mes buvome euforijoje, nes tąkart „Mažeikiai“ pakilo iš tryliktos vietos į trečią. Tai buvo didžiulis žingsnis į priekį.

 

2009-2010 sezone iškovota bronza didelio pasitenkinimo neatnešė. Niekas viešai ir garsiai apie tai nekalbėjo, tačiau tiek aš, tiek komanda, tiek ir mūsų sponsoriai tikėjosi, kad „Mažeikiai“ žais finale ir galbūt laimės NKL čempionų titulą. Deja, šito padaryti mus nepavyko, todėl jaučiasi šioks toks nusivylimas ir kartėlis, kad darbas neatliktas iki galo.

 

Bet komanda vis tiek kažkaip atšventė savo pergalę?

 

Žinoma. Iš varžybų, kuriose laimėjome bronzos medalius, mus grįžtančius pasitiko komandos fanai ir didelis būrys mažeikiškių, mylinčių krepšinį. Labai smagu, kad Mažeikiuose jų yra tikrai nemažai. Taip pat mus pagerbė ir rajono valdžia, rėmėjai, žiniasklaidos atstovai. Kas liečia patį šventimą, tai visai komandai buvo suorganizuota šventinė vakarienė, tačiau, didelio džiaugsmo tą vakarą tikrai nebuvo. Suprantama, kad nėra lengva antrus metus iš eilės iškovoti tokį pat titulą, bet mes visi jautėme, kad neįgyvendinome savo tikslų.

 

Kaip manote, ko vis dėlto šiemet pritrūko komandai, kai ji po įtemptos kovos nusileido, vos aštuntoje vietoje, reguliariajame sezone likusiai Jonavos „Triobet-Malstos“ ekipai?

 

Manau, kad mes tiesiog per anksti patikėjome savo pergale, nes po sunkių rungtynių, kai Jonavos ekipai pralaiminėjome 2:0, o vėliau atsitiesėm laimėdami dvejas rungtynes iš eilės didžiuliu skirtumu. Jautėmės užtikrinti ir truputėlį atsipalaidavę, kai lemiamas penktas rungtynes žaidėme savo aikštelėje. Mūsų dėmesys buvo atbukęs, o varžovai tąkart atvyko labiau mobilizuoti, todėl turėjome pripažinti jų pranašumą. Sunku dabar pasakyti kas būtų buvę, jei būtų buvę. Deja, mūsų išankstinis atsipalaidavimas komandai brangiai kainavo. 

 

Krepšinis – komandinis žaidimas, bet gal praėjusio sezono metu „Mažeikiai“ turėjo savo lyderį, kuriuo galėjo pasikliauti lemiamomis akimirkomis?

 

Vieno tokio lyderio, kuris imtųsi iniciatyvos lemiamomis akimirkomis, komandoje nebuvo. Vyrai labiau linkę dirbti kartu ir pergalės siekti bendromis pastangomis. Aišku, gal ir geriau būtų, jei komandoje atsirastų žaidėjas, kuris nepabijotų imtis lyderio vaidmens. Tačiau kiekvienose varžybose, atsiranda žaidėjų, kuriems tądien sekasi geriau nei kitiems. Jie labiau jaučia žaidimo ritmą, greitį ir pan., todėl būna, kad jiems ir yra patikimas lyderio vaidmuo.

 

Šį sezoną ekipą papildė pirmasis legionierius per visą klubo istoriją. Ar Travisas Terrelas Hallas pateisino Jūsų viltis ir lūkesčius.

 

Hallas į komandą buvo pakviestas tam, kad ją sustiprintų, bet realaus pastiprinimo jis nepridėjo. Manau, kad šis krepšininkas įnešė tik šiokios tokios egzotikos į komandos sudėtį ir tiek. Kaip žinia, šis žaidėjas ilgai mūsų komandoje neužsibuvo, o krepšinio fanai turėjo progą atsirinkti kas yra kas, bei iš naujo įvertinti komandos žaidėjus.

 

Sezonas baigėsi, kokie ateities planai?

 

Taip, sezonas baigėsi ir dabar atostogos, ir dar kartą atostogos. O ateities planai kol kas migloti. Laukiame pagrindinio komandos rėmėjo sprendimo, o tada jau bus galima spręsti kokio lygio komandą ateinančiam sezonui bus galima formuoti ir ar prireiks mano paslaugų. Viskas priklauso nuo to, koks bus patvirtintas komandos biudžetas. Mano žiniomis, galiojančius kontraktus turi tik du ekipos krepšininkai, visiems kitiems kontraktai jau baigėsi.

 

Ir pabaigai norėtumėm Jums surengti „BLIC klausimų turnyrą“, kuriame trumpai papasakotumėt apie save.

 

Sakykite, ar šeima visada palaiko Jūsų treniruojamas komandas?

 

Taip. Tiek žmona, tiek sūnus, visada serga už tas komandas, kurias tuo metu treniruoju. Giminės ir draugai taip pat palaiko. Kai teko dirbti Klaipėdoje, tai į varžybas visada ateidavo sesuo su broliu, nes ten gyvena. Šiauliuose taip pat netrūko palaikančių (juokiasi).

 

Kokį automobilį vairuojate?

Šiuo metu vairuoju žmonos automobilį, nes savąjį pardaviau. Tačiau man automobilis nėra toks svarbus kaip  daugumai vyrų, tai tiesiog transporto priemonė, kurios labai nesureikšminu. Mieliau rinkčiausi ir dažnai renkuosi dviratį.

 

Kokia Jūsų mėgstamiausia sporto šaka po krepšinio?

Kadangi krepšinis man ir darbas ir hobis, tai atostogų metu mielai žaidžiu lauko tenisą, patinka futbolas, vandens pramogos, tačiau krepšinis visada lieka pirmoje vietoje.

 

Ar skaitote knygas? Kokia Jūsų paskutinė perskaityta knyga?

Taip, knygas skaityti mėgstu, tik nelabai turiu tam laiko. Tačiau kai paimu į rankas kokią knygą, būtinai ją perskaitau. Labai mėgstu rašytojo R.Demarco kūrybą, jo savitą požiūrį į gyvenimą. Šiuo metu skaitau sūnaus dovanotą knygą, o kai perskaitysiu, tada ir paskysiu kokia mano paskutinė perskaityta knyga (juokiasi).

 

Įdomu, koks Jūsų mėgstamiausias patiekalas?

Dabar pasielgsiu labai nelietuviškai ir pasakysiu, kad mėgstamiausias mano patiekalas vis dėlto yra šašlykai, o ne  cepelinai. 

 

Ar turite laimę nešantį talismaną?

Žmona padovanojo akmenį, kuris stiprina vyrišką energiją, tai dabar nuolat jį nešiojuosi su savimi.

 

Kur ir su kuo geriausiai praleidžiate laisvalaikį?

Su šeima ir draugais gamtoje. Mėgstu keliauti, bet mieliau renkuosi nuošalesnius kampelius Lietuvoje, kaimo sodybas. Labiau patinka aktyvus poilsį, gulėti kažkur paplūdimyje ne man. 

 

Jūsų svajonių šalis?

Su  treniruojamomis komandomis yra tekę apkeliauti nemažai šalių, tačiau mano svajonių šalis – Amerika. Norėčiau kada nors ją aplankyti.

 

Kur planuojate praleisti šias vasaros atostogas?

Planų yra, tik neaišku ar pavyks juos įgyvendinti, nes tos šalys, kurias esame su žmona numatę aplankyti, šiuo metu yra krečiamos vienokių ar kitokių neramumų.

 

Dėkojame už pokalbį ir linkime gerai pailsėti prieš naująjį sezoną. 

 

{parasas}