Mažeikiuose organizuojamas masinis abiturientų paskutinis skambutis

Gegužės 28 d. visiems abiturientams nuskambės paskutinis skambutis, kuris jaunuolius sukvies paskutinei pamokai ir primins, kad tuoj jų laukia sunkiausias, tačiau labiausiai laukiamas žingsnis – abitūros egzaminų sesija. Šiandien savivaldybės posėdžių salėje įvyko spaudos konferencija, skirta rajono abiturientų laidai, kuri šiemet baigia mokyklas. Konferencijoje dalyvavo rajono meras V. Džiugelis, Švietimo skyriaus vyr. specialistė N. Zakalskienė, M. Račkausko gimnazijos direktorė A. Žukauskienė ir Gabijos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja A. Lementauskienė.

 

Kaip informavo Švietimo skyriaus vyr. specialistė N. Zakalskienė, šiemet Mažeikių rajone yra 869 abiturientai, kurie jau gegužės 31, pirmadienį laikys pirmąjį egzaminą (gimtosios kalbos).

 

„Dabartiniam abiturientui tampa lengviau gyventi, nes jam bereikia išsilaikyti tik du egzaminus, kad gautų brandos atestatą. Anksčiau abiturientai laikydavo 5-6 egzaminus, tai atsižvelgiant į tai, galima sakyti, kad jaunuolių dalia lengvėja,“ – savo pastebėjimais dalinosi N. Zakalskienė.

Privalomas egzaminas yra lietuvių kalbos, tik abiturientas gali pasirinkti valstybinį ar mokyklinį egzaminą jis laikys. Ir dar vienas egzaminas yra privalomas, tačiau čia jau mokinys gali rinktis, koks jo manymu, jam yra reikalingas. Aišku, ketinantys kažkur studijuoti, laikomų egzaminų skaičių renkasi atsižvelgdami į būtinybę ir ateities perspektyvas.

Šiemet populiariausi egzaminai abiturientų tarpe, išskyrus privalomą lietuvių kalbos egzaminą, yra štai šie:
istorijos egzaminą laikyti pasirinko 622 abiturientai, matematikos – 606, užsienio kalbos egzaminą ruošiasi laikyti 623 jaunuoliai, iš jų, net 549 – anglų kalbos, 70 – rusų ir tik 4 vokiečių kalbos egzaminą.

 

Taip pat šiemet pirmą kartą bus laikomas mokyklinis technologijų egzaminas, kurį mūsų rajone pageidauja laikyti 33 abiturientai.

Pasak Švietimo skyriaus vyr. specialistės, daugiausia abiturientai renkasi laikyti 3-4 egzaminus.

 

M. Račkausko gimnazija šiemet išleidžia pirmąją savo abiturientų laidą, todėl atsižvelgus į daugelio nuomonę, buvo nuspręsta, kad paskutinio skambučio švente turi džiaugtis ne tik patys abiturientai, bet ir jų tėvai, seneliai, draugai ir visi mažeikiškiai.

 

„Paskutinis skambutis šiemet bus kitoks, tačiau šios šventės tradicijos išliks. Šiemet nuspręsta Paskutinio skambučio šventę padaryti viešą, ne mokyklinę, kad kartu su abiturientais galėtų džiaugtis visas miestas“ – gražia idėja dalinosi M. Račkausko gimnazijos direktorė A. Žukauskienė.

 

Ji taip pat pranešė, kad viso rajono abiturientai, gegužės 28 rytą, puse aštuonių ryto renkasi Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro aikštėje, kur lygiai aštuntą valandą, bus pravesta paskutinė pamoka. 

 

„Labai tikimės, kad tai bus graži, linksma,  nuotaikinga ir prasminga šventė, nes tai bus pirmas kartas kai visi rajono abiturientai, vienoje vietoje, su vienodomis mintimis ir lūkesčiais, vieni kitiems linkės sėkmės bei gerų rezultatų.“ – savo lūkesčių neslėpė A. Žukauskienė.

 

O štai Gabijos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja A. Lementauskienė, kuri yra šio renginio režisierė, daugiau detalių neišdavė, tik pažadėjo, kad apie puse devynių ryto, gegužės 28 dieną, Mažeikių padangę užpildys įvairiaspalvių balionų debesis. 

 

Kiekvienos mokyklos abiturientai bus pasiruošę atitinkamos spalvos balionus, į kuriuos sudės savo lūkesčius, svajones ir vėliau visi kartu juos paleis laisvai kilti į dangų.

 

„Tai bus nepakartojamas, spalvingas reginys,“ – žadėjo renginio režisierė.

 

Kaip informavo meras V. Džiugelis, šiai dienai, šiame renginyje, dalyvauti atsisakė tik Sedos V. Mačernio gimnazijos abiturientai. Židikų, Viekšnių, Tirkšlių abiturientams bus parūpintas specialus transportas, kuris jaunuolius atveš ir parveš iš šio gražaus renginio.

 

„Tai bus didingas ir prasmingas renginys, už kurį aš, asmeniškai, jaučiu labai didelę atsakomybę, nes nėra paprasta rasti atsaką jaunų žmonių širdyse. Mažeikiuose nieko panašaus nėra buvę, manau, kad tai pirmas toks renginys ir visoje Lietuvoje. Mes visi labai tikimės, kad ilgainiui tai taps gražia ir prasminga mūsų rajono tradicija“ – kalbėjo meras.

 

Baigiant spaudos konferenciją visi planuojamo renginio organizatoriai garsiai išreiškė viltį, kad šis renginys gal padės jaunimui suprasti, kad Mažeikiai yra pats šauniausias miestas ir po studijų visi norės grįžti į savo gimtuosius namus.

 

{parasas}