Premjeras: sumažinus benzino akcizą, tektų mažinti pensijas

Premjeras Andrius Kubilius pareiškė, kad Vyriausybė nesvarsto galimybės mažinti benzino akcizo, nes tokiu atveju valstybė gali nesudurti „galo su galu“ ir gali tekti mažinti pensijas. Jo nuomone, šalies ekonomika atsigauna ne dėl to, kad pernai buvo sumažintas dyzelino akcizas ir jo vartojimas auga.

„Akcizo surinkimas duoda tikrai didelę dalį biudžeto įplaukų. Jeigu mažinant benzino akcizą bus surinkta mažiau pinigų, turime atsakyti, kaip mes sudursime galą su galu (…) Bet dabar nematau jokių įrodymų, kad mažinant akcizą vieniems ar kitiems degalams tiek, kad žmonės tai pajustų, neprarastume biudžeto pinigų ir kad nebūtume priversti svarstyti, jog reikia mažinti pensijas“, – interviu „Lietuvos rytui“ sakė A.Kubilius.

 

Jis teigė nematantis didelio efekto dėl to, kad dyzelino akcizas pernai rugpjūtį buvo sumažintas ir pajamos į biudžetą šiemet padidėjo, tačiau pripažino, kad atsigaunant ekonomikai daugiau suvartojama ir degalų.

 

„Praėjusiais metais gavome 70 milijonų litų pajamų iš dyzelino, nuo tada, kai sumažinome dyzelino akcizą, – mažiau. Eksportas atsigauna ne dėl to, kad sumažinome akcizą, o todėl, jog atsigauna pramonė, paslaugos. Dėl to suvartojama daugiau dyzelino“, – kalbėjo premjeras.

 

Jis sutiko, kad nėra gerai, jog benzinas Lietuvoje brangesnis negu Latvijoje ir Estijoje: „Tai nėra labai gerai. Bet nėra ir labai gerai, jeigu jis bus pigesnis“.

 

„Benzino akcizo skirtumai Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje nėra tokie jau dideli, kad vartotojai ką nors laimėtų. Reikia pristabdyti kontrabandą iš Baltarusijos ar Kaliningrado srities (….) Ieškosime geriausių sprendimų. Bet tikrai nepasiduodame iliuzijai, kad sumažinus akcizą vienai ar kitai degalų rūšiai valstybė iš to labai laimi. Tai esame pabandę praėjusiais metais ir tai nepasitvirtino:“, – kalbėjo A.Kubilius.

 

{alfa2}