Laiške – įspėjimas apie galimą naują D.Kedžio ataką

Bernardinai.lt

 Drąsius Kedys vėl rengiasi išpuoliams. Dabar jo ar jo bendrininkų taikiniu gali tapti prokuroras ar Seimo narys. Laišką su tokiais teiginiais gavę pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Šis registruotas laiškas teisėsaugininkus pasiekė praėjusią savaitę, rašo „Lietuvos rytas“. Jo autorius teigia, kad neseniai D.Kedžio iniciatyva susirinkę Kauno nusikaltėlių pasaulio šulai svarstė, kaip elgtis toliau. Esą kalbėta, kad įaudrintai visuomenei reikia naujo sukrėtimo – aptarinėta, kas galėtų tapti nauju žudiko taikiniu.

Svarstyti du variantai – vieni siūlė pasikėsinti į kurį nors su pedofilijos skandalu susijusį prokurorą, kiti – į Seimo narį. Buvo paminėtas Petras Gražulis. Jeigu toks susitikimas vyko iš tikrųjų, tai gali pakoreguoti ir teisėjo Jono Furmanavičiaus bei D.Kedžio buvusios gyvenimo draugės sesers Violetos Naruševičienės nužudymo tyrimo kryptis.

 

Tačiau neatmetama ir tai, kad kažkas tokiu būdu gali bandyti klaidinti tyrėjus ir nukreipti juos ieškoti kitų nusikaltimo motyvų. Pagal šį laišką praėjusios savaitės pabaigoje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl grasinimo nužudyti. Neatmetama, kad su šiuo laišku susiję ir tai, jog Kauno apygardos prokuratūros vadovai, iki tol tikinę, kad nieko nekalbės apie tyrimą, praėjusį penktadienį surengė spaudos konferenciją. Joje buvo paskelbta, kad D.Kedys yra gyvas ir kažkur netoliese.

 

Galbūt tuo buvo norėta pranešti bėgliui, kad žinoma apie jį ir jo planus. Seimo narys P.Gražulis, išgirdęs, kad gali tapti D.Kedžio taikiniu, labai nustebo.
„Pirmąkart tai girdžiu. Man tai – naujiena“, – sakė parlamentaras. P.Gražulis svarstė, kad teisėsauga būtų pranešusi jam, jei turėtų duomenų, jog D.Kedys kažką rezga prieš jį.

 

„Tačiau nei trečiadienį vykusiame Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdyje, nei anksčiau generalinis prokuroras Algimantas Valantinas apie tai nieko neužsiminė. Be to, jeigu tai būtų tiesa, manau, man jau būtų paskirta apsauga“, – kalbėjo Seimo narys. Parlamentaras taip pat pareiškė nesuprantąs, kodėl jis galėjo būti pasirinktas taikiniu.

 

„Neturiu jokios versijos, kodėl užkliuvau. Gal dėl to, kad aktyviai kovoju su pedofilais ir homoseksualistais“, – traukė pečiais politikas. P.Gražuliui keista ir tai, kad D.Kedžio ar jo bendrininko taikiniu tapo teisėjas J.Furmanavičius.

 

„Mes ir komitete kalbame, kad nėra logiško paaiškinimo, kodėl D.Kedys pirmiausia nuėjo pas teisėją. Jei ta mergaitė iš tikrųjų buvo tvirkinama pedofilų, o jos motina tai žinojo ir nieko nedarė, pagrindiniu D.Kedžio taikiniu turėjo tapti būtent ji. Bet gali būti, kad J.Furmanavičiaus nužudymu siekta sukelti sumaištį visuomenėje. Žinoma, ji galėtų kilti ir nušovus Seimo narį. Bet tikrai nesuprantu, kodėl taikiniu galiu būti pasirinktas aš“, – sakė Seimo narys.

 

D.Kedžio motina Laimutė Kedienė jau du kartus kreipėsi į Seimą, pareikšdama, kad P.Gražulis negali dalyvauti Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdžiuose, kai svarstomi klausimai, susiję su pedofilijos skandalu.

 

Moteris taip pat yra prašiusi nušalinti P.Gražulį nuo parlamentinio tyrimo dėl aplinkybių, susijusių su jos sūnaus skundų vilkinimu. L.Kedienė savo nepasitikėjimą šiuo Seimo nariu aiškino tuo, kad esą P.Gražulis pats yra sakęs jos sūnui, jog artimai bendrauja su vienu įtariamųjų pedofilijos byloje – Andriumi Ūsu.

 

Teigiama, kad D.Kedys buvo susitikęs su P.Gražuliu ir prašė jo pagalbos tiriant dukters lytinio prievartavimo bylą, bet išgirdo, kad Seimo narį ir A.Ūsą sieja verslo reikalai. D.Kedžio teta Birutė Stepankevičienė trečiadienį teigė, kad jos sūnėnas su P.Gražuliu buvo susitikęs tris kartus. Visi susitikimai vyko Mastaičių gyvenvietėje prie Garliavos, kur yra įmonė, siejama su šiuo Seimo nariu.

 

Pasak B.Stepankevičienės, per kiekvieną susitikimą P.Gražulis D.Kedžiui kartojęs: „Gerai, Drąsiau, gerai!“. Tačiau vėliau nebenorėjęs jo pažinti. B.Stepankevičienės teigimu, pirmąkart pas P.Gražulį nuėjęs D.Kedys išgirdo, kad pas Seimo narį jau lankėsi A.Ūsas. Moteris neabejojo, kad šis Seimo narys ir A.Ūsas yra glaudžiai susiję.

 

Teisėjo nužudymą tiriančių pareigūnų žvilgsniai vis labiau krypsta į Kauno nusikaltėlių pasaulį.

Paaiškėjo, kad D.Kedžio santykiai su jo atstovais pastaraisiais mėnesiais buvo įtempti. Jis ypač konfliktavo su naujuoju šio miesto nusikalstamo pasaulio vadeiva vadinamu Sauliumi Velečka, pravarde Agurkas.

 

Pareigūnai turi duomenų, kad prieš kelis mėnesius D.Kedžio ir S.Velečkos ginčas vienoje kavinėje virto muštynėmis. Kalbama, kad nuolat sportuojantis D.Kedys gerokai apdaužė Agurką. Šiam nespėjo padėti net asmens sargybiniai. Tokio pažeminimo naujasis nusikaltėlių šulas atleisti negalėjo. Esą jis D.Kedžiui skyrė baudą – 100 tūkst. eurų. Nesusimokėjus grasinta nužudyti.

 

D.Kedys puikiai suprato, kad į Agurko ultimatumą negalima nekreipti dėmesio. Tačiau sumokėti paskirtą baudą buvo sudėtinga – prieš tragiškus įvykius D.Kedys buvo patekęs ir į finansinę duobę, nes Rusijoje dingo didelis kiekis jo siųstų kailių.

 

Pareigūnai svarsto, jog galbūt D.Kedžiui buvo pasiūlyta vietoj baudos sukelti tokį sąmyšį, kad niekam neberūpėtų Kauno apygardos teisme prasidėjęs Agurko gaujos narių teismas. Be to, pareigūnai mažiau dėmesio galėtų skirti operatyviniams tyrimams, kuriuose S.Velečka įtariamas susijęs su keliomis žmogžudystėmis.

 

www.bernardinai.lt