Šerkšnėnų seniūnijoje kol kas daugiausia ūkininkaujančių asmenų
Gegužės 3 d. Mažeikių rajono seniūnijose, kaip ir visoje šalyje, prasidėjo visuotinis žemės ūkio surašymas – valstybės mastu vykdomas visų ūkių (žemės ūkio valdų), gaminančių žemės ūkio produktus, statistinis tyrimas, per kurį gaunami išsamūs statistiniai duomenys apie žemės ūkį. Žemės ūkio surašymas organizuojamas dviem etapais:
iki birželio pabaigos surašinėtojai dirbs seniūnijose, o nuo liepos pradžios iki rugpjūčio pabaigos vaikščios po ūkius pagal gyventojų registruotas vietas.
Visose seniūnijose pasėlių deklaravimo metu (nuo 2010 m. gegužės 3 d. iki birželio 30 d.) dirba surašinėtojai, kurie apklausia ūkininkaujančius asmenis, atėjusius deklaruoti pasėlių ir žemės ūkio naudmenų.
Gegužės 12 d. duomenimis, Mažeikių rajono seniūnijose dirbantys surašinėtojai surašė 309 ūkininkaujančių asmenų duomenis: Šerkšnėnų seniūnijoje surašyti 73, Židikų seniūnijoje – 66, Tirkšlių seniūnijoje – 59, Viekšnių seniūnijoje – 31, Mažeikių apylinkės seniūnijoje – 30, Reivyčių seniūnijoje – 22, Sedos seniūnijoje – 20, Laižuvos seniūnijoje – 8 ūkininkaujančių asmenų duomenys.
Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Šimkienė informuoja, kad ūkininkaujantys asmenys, nedeklaruojantys pasėlių, bet dirbantys žemę ir (ar) laikantys gyvulius, paukščius ar bites taip pat kviečiami šiomis dienomis atvykti į seniūnijas pagal savo gyvenamąją vietą ir atsakyti į surašymo klausimus.
Specialistė primena, kad ūkininkaujančius asmenis, nedeklaruojančius pasėlių ir tuos, kurie gegužės 3 d. – birželio 30 d. neatvyks į seniūnijas pateikti savo duomenų, lankys surašinėtojai.
„Per surašymą surinktų statistinių duomenų saugumą garantuoja įstatymai, todėl surinkti duomenys bus panaudoti tik statistikos tikslams. Su mokesčiais, socialiniu draudimu ar kitomis administracinėmis priemonėmis surašymas neturi ir neturės nieko bendra“, – akcentuoja V. Šimkienė.
Per surašymą prašoma pateikti statistinius duomenis apie ūkių naudojamus žemės (nuosavos ir nuomojamos) plotus; žemės pasiskirstymą pagal naudmenis; žemės ūkio augalų pasėlių, sodų ir uogynų rūšis ir plotus; laikomų ūkinių gyvūnų rūšis, amžių, skaičių; naudojamą žemės ūkio techniką; ūkinių pastatų plotą; ūkyje dirbančius šeimos narius (jų amžių, profesinį pasirengimą žemės ūkio srityje, dirbtų per dieną ž.ū. valandų skaičių, dirbamą kitą mokamą darbą); nuolatinių samdomų darbuotojų skaičių, jų dirbtą laiką, dirbamą kitą mokamą darbą; laikinų samdomų darbuotojų dirbtų dienų skaičių; žemės ūkio gamybos metodus; kitą (ne žemės ūkio) veiklą.
Seniūnijose dirbantys surašinėtojai prašo gyventojų ateinat į seniūniją atsinešti laišką, gautą iš Statistikos departamento, kuriame yra įrašytas sąlyginis ūkininkaujančio asmens kodas, būtinas pradedant žemės ūkio surašymą.
Apklausiant ūkininkaujantį asmenį, nereikalaujama atsakymų pagrįsti dokumentais, bet patariama juos turėti, nes tada lengviau tiksliai surašyti ūkinių pastatų plotus, žemės ūkio pasėlių plotus, gyvulių amžių ir kitus duomenis.
{mazeikiai}
{parasas}