Savaitgalį sulauksime ir šilumos, ir vasarinių liūčių

Šiandien rytas bus gana saulėtas ir šiltas. Įdienojus sparčiai augs debesų bokštai, o po pietų jau gausiai susitvenkę debesys prapliups vasariškomis liūtimis, kurias lydės perkūnija. Gali lyti ir keletą kartų. Gausesnės liūtys prognozuojamos vakariniuose ir pietiniuose rajonuose. Vėjas bus besikeičiančios krypties, 3–8 m/s. Aukščiausia temperatūra rytoj dieną sieks 18–23 laipsnius šilumos.

 

Šeštadienį Lietuvą iš pietų pasieks dar viena šilto ir drėgno oro banga. Naktis bus apniukusi ir tokia pat šilta – 10–15 laipsnių šilumos. Daugelyje rajonų vėl palis, bet vyraus nedideli ir vidutiniai lietūs, kai kur galima perkūnija. Dieną bus debesuota su pragiedruliais.

 

Beveik visoje šalyje protarpiais lis, vėl griaudės perkūnija. Tikėtini ir smarkūs lietūs, ypač vakariniuose rajonuose. Vėjas pūs iš pietryčių, rytų, 4–9 m/s. Diena bus gana šilta – apie 17–22 laipsnius šilumos.

Sekmadienį orai žada trumpam pagerėti. Jau nakties pradžioje lietūs baigsis, vėjas nurims, debesys sklaidysis. Daugelyje vietovių susidarys gana tirštas rūkas. Naktį oras atvės iki 6–11 laipsnių šilumos. Pirmoji dienos pusė, išsisklaidžius rūkams, taip pat turėtų būti visai maloni.

 

Vidurdienį termometrai rodys 19–24 laipsnius šilumos. Vėliau tirštėjantys debesys ir stiprėjantis šiaurės rytų, rytų vėjas išduos artėjantį naują pietinį cikloną. Vakarop pietinius rajonus jau turėtų pasiekti pirmieji lietūs.

Ateinančios savaitės pradžioje šiluma nesitrauks, tačiau bus labai drėgna, daugelyje vietovių sodriai lis, vėl dundės griaustinis. Vyraus vidutinio stiprumo šiaurės rytų, rytų vėjas. Temperatūra naktimis laikysis tarp 10–15 laipsnių šilumos, o dienomis kils iki 18–23 laipsnių.

 

{alfa2}